Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meg kéne tanulnom főzni (és...

Meg kéne tanulnom főzni (és sütni is jó lenne), tudnátok segíteni abban, hogy milyen ételekkel kéne kezdenem, van-e téma, aminek utána kéne olvasnom, és mik azok a hozzávalók, amiknek mindig kéne lennie otthon?

Figyelt kérdés
Meg egyéb tippeknek is örülnék, ha írnátok😅
2023. szept. 4. 15:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
(Bocs a szóismétlések miatt, leszívott az első tanítási nap)
2023. szept. 4. 15:03
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, még a rizs receptjét is leírtam Anyutól amikor koleszba költöztem.

Volt h a főtt krumplit odaegettem. Sotlanul főztem stb. 😂

De apránként megtanultam mindent. A kedvenc kajaimmal kezdtem, volt van erre egy fuzetem, ma már csak nagyvonalakban jegyzem fel, ami bejon.


Interneten, nosalty sok jó recept van, jól le van írva. Ha valamit megkivansz, utána olvasol, több receptet, ahol érthetően le van írva, azt követed.


Sok sikert,

2023. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Kezdd olyan alap kajákkal, mint a rántotta, airfrierben kisüthető dolgok, saláták, sütés nélkül süthető sütik, mint pl a kókuszgolyó, főzést nem igénylő kaják, ilyen lehet a kuszkusz. Desszertnek csinálhatsz túrókrémet például. Hajrá! :)
2023. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Elsőnek talán a legegyszerűbbek a rakott ételek (pl. rakottkrumpli, rakottkáposzta, rakott cukkini). Ezekhez könnyen megtalálod a receptet a neten. Ha jó minőségű hozzávalókat használsz, elrontani nem lehet!
2023. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
A YouTube-on rengeteg főzős videó van, a Horváth Ilona szakácskönyvet a netről le tudod tölteni. Nem tudom, mennyire van felszerelve a konyhád, az is fontos, hogy a szükséges eszközök meglegyenek. Nem árt, ha vannak konyhai kisgépek is, pl. zöldségaprító, turmixgép vagy botmixer. Egyébként a legegyszerűbb a főtt tészta, tehetsz rá túrót, sajtot, darált sonkát. Egyszerű a lecsó vagy a paprikás krumpli, ha van mixer, akkor a krémlevesek. Azért beszélj valakivel, aki tud segíteni. Párszor előfordulhat, hogy az eredmény a szemetesben köt ki, de ez ne vegye el a kedvedet, mással is megtörtént.
2023. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2023. szept. 4. 15:29
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom hány éves vagy, mennyi pénzből élsz, de ha 18 alatt vagy, mindenképp szólj a szüleidnek, hogy ezzel kísérleteznél, ne kezdj el csak úgy főzni, veszélyes lehet.


Az abszolút minimum szerintem az, hogy ne haljunk meg, és másokat se nyírjunk ki, és senki ne kapjon ételmérgezést.


Nézz utánna a konyhai higéniának és alap biztonságnak. Vannak fenn a youtubeon videók, cikkek, 5-10 perc alatt meg lehet tanulni az alapokat, pl hogyan tudod nyers-e a csirke, a ha kigyullad az olajjal teli serpenyő mit csinálj vele, ilyenek.



Aztán a ténylegeges főzés. Mennyire vagy zöld ilyen téren, instant levesek mennek? Egy tojást meg tudsz főzni? Tükörtojás megy? Ezekkel kezdhetsz.


Ne szégyellj venni egy konyhai mérleget, és egy ilyen cup measure szettet, amin rajta van minden a teáskanáltól a fél cup-ig. Használd a telefonodon a timert, és kb bárminek a főzési-sütési idejét ki tudod guglizni.

Ha követed a receptet és filmről lépésenként nézve, pontos mértékegységekkel dolgozol, azért nem ördöngősség. Új recepteket én is így főzök, megnézem a videót, összerakom az összes hozzávalót, eszközt, aztán lépésenként meg-megállítom, és csinálom a receptet vele.



Ha kicsit tovább próbálgatnád a szárnyaidat, emellé lehet még venni egy konyhai hőmérőt is, amin van egy fém tű, amit beleszúrhatsz húsokba, sütikbe, és így biztosra tudod átsült/főtt-e. Egy idő után ezt érezni fogod, de nem egy rossz dolog ha van otthon. Nem mindenki használ, de ha biztonság érzetet ad, hajrá.



Aztán ténylegeges főzéshez én egy egyszerű zöldséglevest ajánlanék. Az tuti sikerélmény, mert nem kozmál le, max kicsit kifut de az se tragédia, és még ha véletlen nyers is a sárgarépa, nem lesz bajod ha belekóstolsz, és útközben is lehet fűszerezni ha túl ízetlen, felönteni a levét ha túl tömény stb.


A húsleves egy fokkal nehezebb, de ha marhával indítanál, az is olyan, hogy nyugodtan kóstolgathatod, nem lesz bajod.

2023. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

16 vagyok, igazából azért lenne fontos a dolog, mert annyi órám lesz idén, hogy nem fogok tudni a menzára járni, viszont a kifőzdék túl hamar bezárnak a környéken, gyorséttermi dolgokon meg inkább nem élnék, ha nem muszáj. Anyám nem hajlandó főzni számomra, azt pedig megtiltotta, hogy én használjam a konyhát, szóval az, hogy segítséget kérjek tőle, ki van zárva, úgyis csak veszekedés lenne belőle :/

(De egyébként nem konkrétan a főzőcskézéssel van a baja, csak tényleg mindenen is összeveszik velem, ezért nem veszem komolyan a tiltását)

Plusz tényleg jó lenne megtanulni, mert nem szeretnék felnőtt koromban kísérletezgetni azzal, hogy hogy kell egy borsófőzeléket összedobni😅

2023. szept. 4. 19:01
 9/15 A kérdező kommentje:

És iskolába vinném, ezért a leves kiesik

de egyébként azt készítettem már, és jó lett :)

Tükörtojást tudok csinálni, plusz tésztát házi "pesztóval", meg ilyen tényleg egyszerű dolgokat, de valahogy a főzelék például kifogott rajtam

2023. szept. 4. 19:06
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hosszú út, rajtad múlik, meddig mész rajta :) Alapvetően gyakorlat kérdése. Ez elején el fogod rontani, de majd belejössz.


Szerintem a szaftos, magyaros ételek az elronthatatlanok, mert gyakorlatilag csak bele kell dobálod az összetevőket egy lábosba, és a többi csak idő kérdése. Én lusta vagyok és csak ilyen néhány összetevős, nem sok figyelmet igénylő ételeket szoktam készíteni (bolognai, curry, csili, főzelékek, gulyás, krumplipüré, paprikás, pörköltalapú fogások, tejbegríz).


Mi legyen otthon mindenképpen? Csak olyan, amit használsz és tartós, mert ami nem az, az meg fog romlani, ebben biztos lehetsz :)

- bors, paprika, só, esetleg fűszerkömény, cukor, méz kávé, tea,

- mást nem tartanék otthon, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor lehet tartós tej, liszt, tészta, búzadara, rizs, savanyúság, befőtt, élesztő, száraz hüvelyesek.

- ami nem tartós, de gyakran kell: hagyma, fokhagyma, paprika, csípős paprika, paradicsom, krumpli, répa, tojás, húsok, tejföl.

2023. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!