Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet igy kalacsot sutni?

Lehet igy kalacsot sutni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet ugy kalacsot sutni, hogy a tesztajat elkeszitem egyik nap, berakom a hutobe es csak masnap formazom es sutom meg?
márc. 27. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Lehet.
márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Aha, én is így szoktam
márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem, tiltva van
márc. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Igen. De! Sokkal jobban javaslom azt hogy begyurod, megkeleszted, megformazod es ugy rakod hutobe. Csak fedd le folpackkal hogy ne szaradjon ki abteteje. Masnap reggel eloveszed es vagy hideg sutoben sutod kicsit tovabb vagy varsz egy orat es ugy sutod.

Minden evben igy csinalom.

márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. De formazas elott meg kell varnod amig szobahore melegszik.
márc. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván lehet csak ne keledzd túl.Gyúrás formázás után rögtön tedd a hűtőbe.Masnap keleszd még picit és mehet a sütőbe.
márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de a kalácsot csak formázd meg, ne keleszd, mert akkor másnapra túlkel és rossz lesz. Másnap kiveszed a hütöböl, és a hideg sütöbe teszed, mire a sütö megmelegszik, addigra a kalács is megkel annyira, amennyire kell.
márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
márc. 27. 15:58
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

El nem tudom képzelni, hogy az 10-15 percnyi munka, amivel elkészíthető a kalács tésztája miért nem végezhető el azon a napon, amikor a kalácsot sütni akarod.

Sokan annyira előre akarnak dolgozni, hogy teljesen értelmetlen plusszmunkát, pluuszmosatlant termelnek időnyereség helyett. Ezt is ennek vélem. Ha lenne vele kétóra kínlódás, akkor megérteném. De a kelesztés a leghosszabb részfolyamat. Amíg várod, hogy a hűtőből kivett tészta felmelegedjen, addig kétszer el lehet készíteni a tésztát.

márc. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem 10 perc munka ennyi mennyisegben, amennyiben sutom. Vagy csak en vagyok lassu, passz, de nekem nincs gepem sem, mindent kezzel csinalok, igy nem az van, hogy osszeontom es a gep megcsinalja helyettem a tesztat.

Sutottem mar kalacsot, tudom mivel jar es azt is tudom, hogy arra bizony mar nem lesz idom, hogy a tesztat is megcsinaljam aznap, amikor a vendegek jonnek :)

De ez nem a te problemad 9-es, nem is kell elkepzelned.

márc. 28. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!