Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Muszáj a húsvéti sonkát megfőzni?

Muszáj a húsvéti sonkát megfőzni?

Figyelt kérdés

Kötözött sonkát vettem, nyers, füstölt. (Füstölt-főttet akartam, de az nem volt sajna.) Rá van írva, hogy csak alapos hőkezelés után fogyasztható.

Muszáj ezt klasszikusan megfőznöm? Ha mondjuk felszelem és megsütöm serpenyőben szeletben, az úgy nem működhet? Ahhoz is elő kéne főznöm?


márc. 28. 07:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
ehetetlen lesz
márc. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Vizben meg kell fözni. Az nem nagy dolog.
márc. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg lehet szeletben is sütni, de akkor jó eséllyel túlsütöd.
márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet persze csak elég rágós marad.

Főzés után jobb sütni.

Nyersen sem jobb a helyzet,rágós.

márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Van olyan, amit nyersen is meg lehet enni, de a kötözött sonka nem az.
márc. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5, Az alap, persze, hogy nem lehet nyersen enni, nem véletlen van ráírva sem, hogy csak alapos hőkezelés után fogyasztható. :)


A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy megúszhatom-e ezt a áztasd ki-főzd meg lassan-hűtsd ki a levében-hűtőzd tovább időrabló kört. De a válaszok alapján úgy tűnik, nem. Köszi mindenki!

márc. 28. 09:00
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem időrabló. Éjszaka beáztatod (én nem mindig szoktam), kora reggel felrakod főni, késői reggelinek el is készül.
márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze, meg hagyd kihűlni a saját levében, meg csomagold be és hűtőzd még egy napot, hogy jó legyen. Mindezt egy éjszakás áztatás és több órás lassan rotyogtatás után. Tényleg nem időrabló. :)

Nem véletlen veszek mindig füstölt-főttet, sajnos most sparban égen-földön nem volt főtt verzió, csak pulykasonkából (az nekem nem illik a húsvéthoz).

márc. 28. 11:51
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem időrabló, mert mindezek alatt kb 5 percet kell foglalkozni vele.
márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam hűteni még egy napot.

Teljesen kihűlni se mindig hagyjuk, ha úgy készül el, hogy már ennénk, akkor még félig melegen fel is szeljük.

Tényleg max. 5 perces munka.

Szerencsére amikor mi vettük a Sparban kb. 2 napja, akkor még nagy volt a választék.

márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!