Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Asztali kontakt grillt ki...

Asztali kontakt grillt ki használ? Mennyire vált be hússütésre?

Figyelt kérdés
ápr. 9. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Régebben használtam.Csak két helyen folyt az olaj.Orràn-száján.

Lehet másnak jó a tapasztalata de húst sütni nem túl jó,nehéz takarítani is.

Leginkább panini vagy melegszendvics vagy toast-ra jó.

ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A húst amúgy finoman sütötte meg?

Az olajfröcsögéstől én is tartok...

ápr. 9. 10:17
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Az olaj nem fröcsög egyáltalán, van egy zsiradékgyűjtő tál az elején a gépnek, abba folyik ki minden. Ki szoktam bélelni alufóliával, így kevesebbet kell takarítani. :D

Én nagyon szeretem, pácolt húsokat szoktam benne sütni, sokkal gyorsabban elkészül, mint serpenyőben, kevésbé füstöl, és finomabb is. (Sok olyan véleményt olvastam, hogy egyáltalán nem füstöl, nálam ez azért nem jött be, ugyanúgy szellőztetem a konyhát, mint serpenyőben sütésnél, egy picit kevésbé azért.)


Takarítással nincs gond, olyat választottam, ahol kivehetők a sütőlapok, így azokat simán bevágom mosogatógépbe, a gépet magát pedig csak áttörölgetem. De az első pár használatnál kézzel mosogattuk el, nem macerásabb, mint egy gofrisütő pl.

Egyetlen dolog, két adag hús sütése között én papírtörlővel a nagyját letörlöm annak, ami a rácsokon visszamarad, letapadt pác pl, hogy ne égjen ott rajta még több körig. Ez egy picit macerásabb, és eredetileg pont ezt reméltem elkerülni (ugye serpenyőben is mindig leég, ami leválik a húsról, a végére már undi...), de ezzel együtt is nagyon szeretem.

Évek óta szemeztem vele, novemberben vettük meg, azóta is töretlenül imádom.

Alig várom a grillszezont, mikor tele lesznek a boltok mindenféle kolbásszal és egyébbel, hogy mindent is leteszteljek. :)

ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

3: milyen a te készüléket? milyet vettél?

ápr. 9. 11:21
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

4, Tefal Optigrill+ XL. Sokat nézelődtem más márkákban, ár-érték arányban ezt találtam a legjobbnak (nem akartam a legalapabb modellt, de többszázezres puccra sem futja).


Nagyon gondolkodtam eközött meg a kisebb "testvére" között, mert talán egy program a különbség, és árban az barátibb, de nem bánom, hogy a nagyobbat vettem, ennek kényelmes a sütőlap mérete, szép nagy tarjaszeletekből is belefér több egyszerre. Egy kiló (vagy valamivel több) húst megsütök 2-3 körben.

ápr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is nézegetem ezt is (tefal) meg WMF-es grilleket is. Azokat te nem nézted esetleg?
ápr. 9. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:
#3 ez gyros hús elkészítéséhez is alkalmas? Elég drága már a helyeken az ára, gondoltam itthon csinálom majd magamnak, hátha ezzel gyorsabb lenne.
ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6, Nem, azt a márkát nem ismerem.


7, Még nem próbáltam, nekem az jobban passzol a serpenyőben nagy lángon lepirítva :), de lehet benne nagyon vékonyra szelt húst is sütni. Pl a szeletelt bacon sokkal jobban megsül benne, mint a serpenyőben, nem ugrik úgy össze, és remekül be lehet állítani, hogy pont megsült vagy ropogós legyen. El tudom képzelni a vékonyra szelt gyroshusit benne, de nem tudom, mennyire praktikus, nem ez a funkciója alapvetően. Esetleg saslikpálcára tűzve, hogy egyben mozdítható legyen, vagy nem is tudom. :D

ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!