Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 10 dkg búzadara mennyi egy...

10 dkg búzadara mennyi egy bögrében?

Figyelt kérdés

Daragaluskát szeretnék csinálni, de a konyhai mérleg elromlott. Mivel ez egy kényes étel, könnyű elrontani, mindent pontosan ki kell mérni, ezért segítséget kérek!

10 dkg búzadara mennyinek felel meg?

ilyen alakú és méretű a bögrém:

[link]


Előre is köszönöm!


2010. nov. 2. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sose mérek ki semmit, ha daragaluskát főzök, de te tudod. 1 csapott evőkanál 1,5dkg, tehát kb 7 evőkanálnyi kell. ezt nem tudom átszámolni a te bögrédre. Nagyon sok mértékegységes átszámítás van a neten, érdemes kiírnod egyet. Nekem a recis füzetem elejébe van átmásolva egy, így sose akadok el mérleg nélkül.
2010. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! még nem vagyok olyan tapasztalt mert még csak 17 vok. Daragaluskával mindig gondba voltam de msot ugy csináltam hogy 5 púpozozz ek búzadara, 5 dkg vaj (ezt még kitudtam mérni mert rama sütőmargarinon meg van adva h mennyi 5 dkg, és 1 tojás. +só, finomravágott petrezselyem.

Eddig mindig elrontottam de most végre sikerült! :)

életem legfinomabb húslevesét készítettem el XD


Még1x köszönöm a mért.átszámítási tippet! Nagyon jó:)

2010. nov. 2. 14:08
 3/3 anonim ***** válasza:
gratulálok, sok sikert a további főzőcskézéshez, leld benne mindig örömöd :)
2010. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!