Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok receptet ezekkel...

Mondanátok receptet ezekkel az alapanyagokkal? Nincs más itthon, csak nagyon alap dolgok: tojás, tészta, liszt, fűszerek, rizs.

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 14:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%
én a palacsintát mindig vízzel (szóda) készítem, mert így omlósabb a tésztája és a család jobban szereti.
2010. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért leírom a rizsleves, és tojásos nokedlit én hogyan készítem:

Kis rántást készítek (forró olajba kevés lisztet világosra pirítok) félrehúzom a tűzről, pirospaprika, felöntöm vízzel sózom vagy vegetát rakok bele, bele e rizs, és főzöm, míg a rizs puha lesz. Hamar kész, de könnyen kifut.

A tojásos nokedlinél kiszaggatom a nokedlit, aztán szintén forró olajban átforgatom, és ráöntöm a felvert, sózott tojásokat. Úgy szeretem, ha a nokedlire sül a tojás. De ezt lehet kifőtt tésztával ugyanígy nokedli helyett.

2010. nov. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Tojásos tészta


A kifött tésztát zsiradékon átforgatod és felvert fűszeres tojásokat rá öntöd. Ne várd meg míg megszilárdul a tojás csak épp lágy legyen rögtön ved le a tűzről és lehet enni. Ha épp van szalonád, fokhagymád ezzeket kezd el a fözést ebbe forgasd bele a tésztát.

2010. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!