Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Liszt és gluténmentes diéta...

Liszt és gluténmentes diéta de hogyan?

Figyelt kérdés
szinte semmit nem ehetek, pàr gyümölcsöt és az olajos halat kivéve. de legyengült a szervezetem, lefogytam nagyon, minimum2690 kalóriát be kéne vinnem. Na, ezt hogyan hozhatnám össze? Tudtok pár ehetõ kaját ilyen esetben? Most is itt ülök, és agyalok mit reggelizzek :)
2011. okt. 27. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, milyen élelmiszereket kell kizárnod. A szénhidrát bevitelt oldd meg például banánnal, krumplival, kukoricával, borsóval. Ha rizst lehet enned, akkor azzal. Ügyelj a megfelelő fehérjemennyiségre (kb. 0,8 gramm naponta testsúlykilogrammonként).
2011. okt. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A répán és magokon, fokhagymán kívül minden zöldség, a halon kívül minden hús kizárva, tejtermékek alig, lisztes dolgok egyáltalán nem :( De a krumpli nincs beleírva, az eszembe se jutott, köszönöm a választ :)
2011. okt. 27. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Már miért lenne kizárva minden? Hol diagnosztizáltak? Dietetikussal beszéltél? Minden, de tényleg minden élelmiszernek megvan a gluténmentes változata.
2011. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 10:19-es vagyok. Csak nem FoodDetektive teszted volt?
2011. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kis oldal olvasd el.. [link]


amúgy meg beszélj dietetikussal, illetve nézz utána a neten, nagyon sok információ van.

2011. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt egy másik is, talán ez is segít!

[link]


Egyébként gyógynövény szaküzletek is árulnak már ehhez a diétához való kenyereket, liszteket, rizst, stb. Sajnos, ahogy az árakat végignéztem, nagyon kemény.

Ezért kellene szakemberrel beszélned, ők segíteni tudnak.

2011. okt. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért nem keresel egy dietetikust?

Nem igaz, hogy nem ehetsz lisztet. Csak olyan lisztet nem ehetsz, amiben glutén van. És a kukoricalisztben pl. nincs. :) Én nem is drágább, mint a hagyományos, igaz, nem mindenre alkalmas, de a legtöbb dologra igen. Lehet kapni kukoricalisztből készült tésztákat (spagetti stb.), csak utána kell nézni. Ezek kicsit több kerülnek, de nem megfizethetetlen. Ami nagyon drága, az a gluténmentes kenyér - hacsak nem sütsz magadnak kukoricalisztből. A süteményeket is meg tudod csinálni, csak kell egy jó szakácskönyv, amiben használnak kukoricalisztet, vagy magad kikísérletezgeted. Állítólag a piskóta még finomabb is, mint normál lisztből. A főzeléket is be tudod habarni. Húst miért nem ehetsz? Abban nincs glutén (elvileg). Felvágott helyett készíts szendvicskrémeket. Tojáskrém, fűszeres sajtkrémek.


Nagyon ellenzem a paleolit diétát, de te pl. megvehetnéd a szakácskönyvüket, mert abban van egy csomó olyan recept, amiben nincs glutén, hiszen ők nem fogyasztanak gabonát egyálalán. Magát a diétát ne kövesd, mert még jobban lefogysz, de ötleteket tudsz lopni.

Addig is, míg belejössz, tudsz rendelni magadnak ételt:

[link]

[link]

Ha rákeresel, lehet, hogy még többet is találsz.


[link]

Ez is hasznos lehet.

Írd be a gugliba pl., hogy

- lisztérzékeny recept

- lisztérzékeny sütemény

Egy halom linket fogsz kapni.

2011. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Menj el lisztérzékenységi vizságálatra és ott kiderül ha az vagy. Meg lehet oldani igy is az étkezést tudok neked segiteni. 3éve igy étkezünk a férjemről 35 évesen derült ki,hogy liszt érzékeny.

Nagyon drágák a gluténmentes cucok,de jók és nem érzed az iz külnbséget. Nagyon sok mindent rizslisztel,és burgonya keményitővel csinálok. Rizs, chinoa, burgonya, hús, sajtok, zöldségek,

2011. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt rengeteg gluténmentes recept és étel van, nézegesd meg őket.


Üdv!


[link]

2011. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Heim Pálban van egy központ, ott is tudnak segíteni.
2011. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!