Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell megcsinálni?...

Hogyan kell megcsinálni? Lehet szégyen de én nem tudok

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni tejberizst de nem tudok!Légyszíves mondjátok már meg hogyan kell könnyen, mert amit olvasok az elég bonyolult hogy citrom héj meg ilyenek!
2010. nov. 8. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
7%

Én is állandóan elfelejtem és anyutól kell megkérdeznem, holott 20 éves vagyok és egyéb dolgokat mindig én főzök:)

De ha valaki most leírná felírom magamnak és többet nem kell anyut hívni!:D

2010. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
33%

írjátok be a googleba hogy tejberizs és válaszétok ki a jó receptet ami nektek tetszik!

ennyi az egész xD

2010. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Kéz receptem is van. Nagyobb jénai tálba rakok kb. 1 csésze rizst, ízlés szerint cukrot, fahéjat és erre öntök 1 csésze vizet és kb 1 liter tejet. 3-4 fokozaton a sütőben hagyom míg a tej el nem forr.Ha kész még lehet tejet önteni rá. Ez akkor jó ha más dolgod is van, ez a lusta rizs.

A másik:a rizst vízben kezdem főzni, cukorral, ha már félkemény öntök rá tejet és diónyi vajat. Ha megfőtt még le kell fedni, hogy fakadjon.

2010. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

A bögrényi rizst diónyi olvadt vajon fehéredésig kevergetem, felöntöm ugyanannyi (1 bögre) vízzel. Amikor a vizet elfővi, az eredeti rizsmennyiség másfélszeresét öntöm hozzá tejből (1,5 bögre tej), mehet bele 1 zacskó vaníliás cukor és/vagy ízlés szerint kristálycukor is. Ha már nem sok tej van rajta, el lehet zárni és fedő alatt kb. fél órát pihentetni, még jól magába szívja a maradék édes folyadékot, de mivel az eredeti, sós rizs főzéséhez képest még fél bögrényi folyadékot kapott, kicsit nedvesebb, nyákosabb, szaftosabb marad.

A többit (fahéj, reszelt citromhéj, tejszínhab, stb. extrák ) kedved szerint vagy belerakod, vagy nem, vagy csak a tányérodon szórod meg még ezzel-azzal. Jó étvágyat!

2010. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!