Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyorsan elkészíthető ételekre...

Gyorsan elkészíthető ételekre adnátok tippeket?

Figyelt kérdés

Elég kevés időm jut a főzésre a lányom és a kisbabám mellett.

Adnátok tippeket, hogy miket készítsek, ami könnyen és gyorsan elkészül? Előre is köszönöm a válaszokat!!


2010. nov. 10. 14:40
 1/7 anonim válasza:
Paprikáskrumpli? Vagy az már nem tartozik a "gyorskaják" közé?
2010. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nagyon jó ötlet, köszi!:-)
2010. nov. 10. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen főzelék, különösen ha fagyasztott vagy üveges zöldségből készült. Még egészséges is.

De gyors a bolognai spagetti is, csak a boltban le kell daráltatni a húst.

Zöldségleves, szintén egy egészséges és gyors étel.

A rakott krumpli sem tart eszélyesen sokáig.

Ha van fagyasztott pizzalapod, a pizza is hamar megvan. Ezt úgy is lehet, hogy előre megcsinálod őket és azt fagyasztod le.

Bármilyen saláta elkészítése sem túl sok idő.

2010. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Dolgozz előre. Pl mikor fasírot csinálsz akkor dupla mennyiséget keverj be, és az egyiket lefagyasztod. Ha húst rántasz fagyassz le belőle bepanírozva. Ha pörköltet, akkor kis adag lefagyaszt , legközelebb lesz belőle gulyásleves.Nekem pizzatésztám is van lefagyasztva, sőt húslevesem. Gyorsan megvannak a tészták, sajtos, tejfölös, mákos, túrós, krumplis. Összedobált kaja, pl tepsibe alulra krumpli hagyma tetejére hús, sütőbe bevág, süljé oszt csókolom. Főzz húsos leveseket és már nem is kell második. Én így csinálom, gyors munka látványos sikerek, ez lehetne a mottóm. Utálok órákat a konyhába szüttyögni.
2010. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Túrós tészta:) Nálunk ma az lesz a vacsi.
2010. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rakott zöldbab (sokat raktam el a nyáron üvegbe, így csak a darált húst kell megpárolni, meg rizst főzni), rakott kel, rakott karfiol. Krumplifőzelék, lencsefőzelék - ha előtte este beáztatod a lencsét gyorsabban megfő.

Túró gombóc. Székely káposzta. Lebbencs leves, tojás leves, paradicsom leves. Csirke máj tejfölben megfőzve (összevágod kockára a májat, egy nagy kupa tejfölt felteszel egy edényben a gázra. Mikor felmelegedett beledobod a májat. Pár perc alatt megfő, ha kész van elzárod a gázt és megsózod egy kicsit. Tört krumpli vagy kenyér jó hozzá)

2010. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon finom a sütőzsákos csirke. Veszel csirkeszárnyat, vagy combot, befűszerezed, belepakolod a zsákba és mehet is a sütőbe. Kb. 50 perc alatt megvan, tudom nem olyan gyorsan készül el, de nem kell sokat foglalkozni vele. Főzöl ki hozzá gyors rizst, esetleg keversz bele konzerv kukoricát. És ami jó még benne: a sütőzsák használata miatt a tepsit is lényegesen könnyebb elmosni.
2010. nov. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!