Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fahéj jótékony hatása?

Fahéj jótékony hatása?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerelmi vágyfokozó.
2010. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok recept megy a netten, de mezzel es vizzel egyutt.
2010. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

pl. gyömölcs evés után meggátolja h megrohadjon a belekben

és a felfújódásra is hatásos, görögdinnye után javasolják :)

mindemellett a kiizadott illatokra is jótékony hatással van

és a férfiak ha fogyasztanak belöle, kellemesebb lesz a sperma ize/illata

2010. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fő jótékony hatása élettani szempontból az, hogy segíti a szervezetben az inzulin munkáját. Az inzulin viszi be a sejtekbe a vérben áramló cukrot. Mivel nagyon sok embernél a modern világban probléma van a cukor-anyagcserével, inzulinrezisztencia, majd ennek talaján cukorbetegség alakul ki, nekik segíthet a fahéj viszonylag rendszeres fogyasztása. Nem kell belőle sok, csak egy leheletnyi, és így is hat. Be lehet tenni pl. a kávéba.


A hátránya viszont, hogy a májra káros. (Persze csak a napi fogyasztás.)


Én kipróbáltam, minden nap ettem egy negyed kiskanállal, és mindkét hatását tapasztaltam. Az éhgyomori vércukorszintem lement 5,6-ról 5,3-ra, de közben a bilirubinszintem (a máj teljesítményét jelzi) felment 13-ról 20-ra.

2010. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barkó Zoltán válasza:
A fahéj renkívül jó gondolat ébresztő hatása miatt tisztelt elismert fűszer,csak mint mindent ezt is mértékkel.
2010. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!