Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az egyes hozzávalókból mennyi...

Az egyes hozzávalókból mennyi kell tojásos nokedli készítéséhe, ha kb.4 adagot szeretnék készíteni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én elég sok nokedlit csinálok,mert a család imádja..

Kb: fél kiló liszthez (inkább kicsivel több liszt mint kevesebb) 3-4 tojást használok el..Így finomabb...

(4 fős család)

2010. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
1/2 kg liszthez elég 1 tojás nokedlinek.Aztán hogy mennyit ütsz rá, az csak ízlés kérdése.
2010. nov. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Én fejenként 15-20 dkg lisztet vennék. Ehhez a mennyiséghez 2 tojást tennék. Ugy csinálom, hogy felütöm a 2 db tojást, megsózom, és teszek bele egy dcl vizet. Kikeverem, majd elkezdem hozzáadni a lisztet. Liszt-viz-liszt, viz.... amig el nem fogy, és fel nem veszi a nokedli állagot. Kiszaggatom, leszüröm, és nem öblitem le, mert a főzővizben volt olaj, és nem akarom, hogy lehüljön. Teflonba teszem zsiradékra, és ráöntöm a kikevert 5-6 sózott tojást. Rásütöm a tojást, és kész. Fejes saláta.
2010. nov. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!