Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen édességet/süteményt...

Milyen édességet/süteményt készítsek karácsonyra?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és szeretném meglepni a családot egy általam készített süteménnyel. De nem tudom milyet csináljak, mi lenne jó :S Arra gondoltam tiramisu ízű süteményt csinálnék, de újítani szeretnék és talán a tiramisugolyót. De az meg nem néz ki túl "ínycsiklandóan", szóval valami olyasmit szeretnék amit jól ki tudok díszíteni (nem túlzottan), tehát szépen nézzen ki.

Aki tud valami jó ötletet azt szívesen várom :)


2010. nov. 26. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
www.nosalty.hu
2010. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy jó csokis muffin receptem ha érdekel:

fél rama,12 ek cukor,1 van.cukor,1 sütőpor,2 tojás,26 deka liszt(kb.13 ek.)1 dl tej 2 ek kakao(cukrozatlan)1 kk fahéj(kihagyható ha nem szereted).Összekevered géppel.

Belekanalazod a muffinformába(kb háromnegyedig)aztán mindegyikbe belenyomkodsz 1 v. 2 kocka csokit.Én milkát szoktam abba egy tábla 24 kocka.190 fokon 20 perc kb(de nyugodtan 20 percnél szurj bele egy kést és akkor látod ha még nem jo,akkor max még pár perc.Én multkor kivágtam papirszivet rátettem és ugy szortam meg porcukorral,te kivághatsz karácsonyfát vagy csillagot.DE csinálhatsz rá valami mázat(lehet már készen is kapni)amire szórhatsz kis diszitő ehető dolgokat mint a gyöngy,csillag stb.

Ugynanezt az alapot megcsinálhatod diosan is Ott annyi h a tészta ugyanez csak nem kell kakao bele,értelem szerüen akkor a liszt 30 deka(kb 15 kanál)és beleszórsz darát diót vagy nagyobb darabokba tetszés szerint.(Én szoktam ebbe is egy kocka csokit tenni igy sokkal jobb.

2010. nov. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Islert. Nem kell hozzá komoly tudás, és finom is, nálunk mindenki szereti :)
2010. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Diszitésre kb ilyenekre gondolok:

[link]

[link]

[link]

[link]

Nem mindegyik szép de ha ügyes vagy akkor ezeknél sokkal szebbek lesznek.Sok sikert.Remélem tetszett.

2010. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Hú, nagyon jól néznek ki. A színes drazsék azok jól néznének ki. :) De még mindig nem sikerült döntenem mit csináljak. A muffin jó ötlet, igaz azt még nem próbáltam inkább tortaféléket. De jó valami újat is kipróbálni. Ilyen apróbb, gyöngyalakú cukrot milyet vegyek? Mert a drazsék jól néznek ki de a muffinhoz nagyok lennének, ilyen aprók kellenének.

Na majd kitalálom, még egyszer köszi :)

2010. nov. 26. 21:24
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Én ezeket szoktam használni rá.Szerintem nagyon szép egy fehér vagy fekete(csokis)máz rajta a rozsaszin gömbök(van fehérben is.Tavaly karira hólabdát csináltam(kozáksapka másnéven)na azt diszitettem így,iszonyat mennyire feldobta.A muffint pedig azért irtam mert nagyon könnyü,de ez nagyn finom is,szóval biztos siker.

2010. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a mézessüti pont ilyen, akármilyen formára szaggathatod, akármilyen mázzal díszítheted, egyszóval a tökéletes karácsonyi süti. Illatával is hozzájárul az ünnepekre, és akár még a fára is tehtesz belőle díszíteni.

Itt egy recept hozzá: [link]

2010. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Én innen szoktam recepteket válogatni,tök jó oldal,és finom sütik vannak.Jó sütést!!

2010. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
[link] ez nagyon egyszerű. :)
2011. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!