Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalács recept egy olyanna...

Mézeskalács recept egy olyannak, aki még nem nagyon tud sütni?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem össze a párommal,és hát még nem vagyok egy nagy bajnok sütésben. Annyi recept van a neten,hogy fogalmam sincs,hogy melyiket válasszam. Valaki küldene nekem bevált receptet?


És még egy kérdés: Bejglit én tudnék sütni,vagy az már nagyon nehéz,és inkább vegyek?


25/N


2010. dec. 2. 11:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Attól függ eddig miket sütöttél. Így sajnos elég nehéz megállapítani.
2010. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát eddig még csak muffint,kókuszkockát,akkor ilyen almás-kevert szerűséget,szóval csak ilyen egyszerűbbeket. De hát valahogy el kell kezdeni... :)
2010. dec. 2. 13:22
 3/20 anonim ***** válasza:

Ezt régebben találtam és nekem tetszett:


Hozzávalók:

50 dkg liszt

2 dkg sütőpor

25 dkg méz

2 tojás

1 teavaj (10 dkg)

1 citrom

1 kk mézessütemény fűszerkeverék

1 kk keserű kakaópor

1 csipet só

kenéshez 1 kis tojás


Elkészítés:

A lisztet összeforgatjuk a sütőporral, sóval. Hozzáadjuk a mézet, a tojásokat, a puha/olvasztott vajat, a citrom reszelt héját, levéből 1 ek-nyit, valamint a fűszerkeveréket.


A tésztát összeállítjuk (géppel is be lehet dagasztani), majd 1-2 napot, de akár egy egész hetet is a hűtőben pihentetjük.


Lisztezett deszkán 4 mm vékonyra nyújtjuk, kiszaggatjuk. Tetejét megkenjük felvert tojással, és dióval, mandulával, mogyoróval, mazsolával, aszalt gyümölcsökkel díszítjük.


175 fokon 15 perc alatt sül készre. Vigyázzunk, ne süssük tovább, mert a méz könnyen megég, vagy a tészta kiszárad.



Bejglireceptet most találtam, én ugyan még nem próbáltam, de ezen az oldalon jó receptek szoktak lenni.

Szerintem kissé nehéz, de nem tudom... [link]

2010. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De,tényleg több napig kell hűtőben tartani,mielőtt megsütnöm? Azt azért kell,hogy ne legyen majd kemény? Biztos nem romlik meg annyi nap alatt? Bocs a sok hülye kérdésért! :)
2010. dec. 2. 13:36
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Süssél nyugodtan bejglit. Még ha gyakorlatlan vagy is, és nem lesz száz százalékos, akkor is csak jobb tud lenni, mint a bolti. Legalább tudod mi van benne.
2010. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Elég 1 nap is.
2010. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem , ha most kezdtetd, akkor ne rögtön ezzel kezd. Inkább olyan sütireceptekekel, amiket csak össze kell keverni, belerakni formába és megsütni.

Ajánlom Stahl Judit. Vasárnapi meggyeslepény receptjét,

mindmegette.hu oldalról. Túrós süti, muffinok, lepények, palacsinták.

2010. dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan süss beiglit, mert nem ördöngősség. Nehogy már muffint, vagy meggyest, túróst tégy az ünnepi asztalra. Lehet, hogy megreped kicsit, vagy valami más szépség hibája lesz, de az felszeletelés után ugysem látszik, és te csináltad a Családodnak. Ha kéred szivesen leirom ahogy én csinálom. Mindig sértődés van, hogy kinek süssek, mert még a kollegák is kérik. Hozzá teszem nem vagyok nagy cukrász.
2010. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

tegnapi utolsó kedves válaszoló. légy szíves tedd közkinccsé a beiglidet és írd meg hogyan csinálod.

én sem vagyok kezdő, de a beigli még mindig az anyukám csinálja pdig már 80 éves.köszi.

2010. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Köszi az érdeklődést, délután leirom, most el kell mennem.
2010. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!