Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalács recept egy olyanna...

Mézeskalács recept egy olyannak, aki még nem nagyon tud sütni?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem össze a párommal,és hát még nem vagyok egy nagy bajnok sütésben. Annyi recept van a neten,hogy fogalmam sincs,hogy melyiket válasszam. Valaki küldene nekem bevált receptet?


És még egy kérdés: Bejglit én tudnék sütni,vagy az már nagyon nehéz,és inkább vegyek?


25/N


2010. dec. 2. 11:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hahó itt vagyok! Én igy készitem a beiglit. Nincsenek pontos dkg-ok, csak érzésre. l dcl langyos tejbe teszel l db élesztőt, egy kis cukorral. Megvárom, mig felhabzik, /felfuttatom/, hozzáteszek 1 db 25 dkg-os lágy margarint, 2 nagy, púpos kanál zsirt, csipet sót, 3-4 tojás sárgáját, és 1 egész tojást. Egy bögre cukor, és annyi finom liszt, amennyivel egy jól keleszthető, majd nyújtható tésztát kapunk. Ez négy nagyobb rúd lesz. Két mákos, két diós. Ha megkelt, 4 gombócra szedem, és akkora köröket nyujtok belőle, amekkora magas a tepsi. Megkenem a töltelékkel, és szorosan felcsavarom, a tepsibe teszem, szintén szorosan. HA mind a 4 benne van, megszurkálom a tésztát villával, és jól megkenem tojás sárgájával. Még fél órát pihen, majd mehet a sütőbe. 3-ason kb. l órát lassan sül.Tepsiben hagyom kihülni. Ha kihült szeletelhető. Néha kis citrom héjat is reszelek a tésztába. Vagy egy pár csepp rum aromával izesitem. Én még nyers állapotában megkóstolom a tésztát, elég édes-e? A töltelékeket biztos tudod Te is, az enyém nagyon egyszerű, ha kéred azt is leirom.
2010. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs elolvastam. Akkorára nyujtom, amilyen hosszu a tepsi / nem magas/ .Oda szoktam tartani a tepsit a tészta kör fölé, onnan tudom mekkorára kell nyujtani.
2010. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12%

hahó én is itt vagyok, csak 3-kor eljöttem a melóból,és

most ültem a géphez itthon.

nagyon aranyos vagy, hogy megírtad a Te módszeredet.

egy kicsit elszédültem a köröktől én is:)))

komolyan nekidurálom magamat és megsütöm. anyukámat is meglepem talán,akitől annyi mindent tanultam,de a beiglit

még meg sem mertem próbálni az Övé árnyékában.

köszönöm mégegyszer

pusz

2010. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%

ui: anyu is zsírral csinálja és még sok mindent a régi hagyományok alapján.

üdv.

2010. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hűűű,mennyi komment,mióta nem jártam itt! :) Köszönöm a recepteket,nyugodtan jöhet még ,vállalkozó szellemű vagyok! :)
2010. dec. 3. 20:32
 16/20 anonim ***** válasza:
Na neki állsz a beiglinek? Mert ha igen, és kéred, leirom a töltelékeket is.
2010. dec. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

hello, persze nekiállok,ha nem teher Neked , légyszí írd meg a diós mákos töltelékedet is.

tényleg meg akarom lepni anyukámat:)))

köszi előre is, és szép hétvégét mindenkinek.

üdv.

2010. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Na most értem ide. Én roppant egyszerüen készitem a tölteléket. Veszek 40 dkg darált mákot, sütés előtt 1-2 nappal. Hütőben tartom, nem lefagyasztva. Ledarálom a diót, azt soha nem veszek darálva, mert rettegek a héjától. Nem hiányzik most uj körkorona csináltatása. Előveszek egy nagy üveg - azt hiszem l literes - finom barack lekvárt. A felét a dióba, másik felét a lekvárba öntöm. A mákba reszelek citrom héjat, egy bögre por cukrot. Langyos tejjel - nagyon kicsivel- higitom. Vigyázat nehogy hig legyen, mert nem lehet felcsavarni a tésztát, kifolyik. Kóstolgatom, ha jó édes, jó izü , kész. A diósba egy bögre por cukrot teszek, esetleg pár csepp rum aromát, és langyos tejjel készre keverem. Van, hogy tej nem is kell, mert a lekvár hig. Kóstolom, majd betöltöm. Mindkettőbe tehetsz mazsolát, ha szereted, mi nem szeretjük. Na ugye milyen egyszerű? Nincs mák főzés, leragadás stb. A mi baráti körünkben mindig sikert arat.
2010. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

mézes annál jobb, minél több benne a méz

vigyázz ne égesd meg, mert kiszárad (eleve barna, nem barnul sokat)


a beigli tésztábúl pocsonyi kiflit is süthetsz, akkor nem kell aggódni, megreped-e

2010. dec. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

köszönöm szépen a részletes leírást, ez a nekemvaló recept:)

semmi fakszni, nagyon jónak tűnik.

mégegyszer köszi

pusz pusz

2010. dec. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!