Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készül a paradicsomos...

Hogy készül a paradicsomos káposzta?

Figyelt kérdés

Esetleg még kérhetnénk káposztás ételek receptet?:)


Köszönöm!


2010. dec. 8. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
A legyalult kàposztàt annyi vizben teszed fel fõni,hogy ellepje és amikor félig megfõtt teszel bele kockàra vàgott krumplit,persze sót is.Amikor megpuhultak sûritett paradicsomot egy kis cukorral,vizzel kikeversz,ràntàst készitesz és összekevered a 2-õt együtt és besûrited vele a kàposztàt!
2010. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

ahogy én csinálom: lereszelem az édes fejes kápostát, és fölteszem annyi vízzel, amennyi ellepi. sózom, és egy kis köményt teszek bele,és egy közepes hagymát apróra vágva.

ha már majdnem puha, beleteszek egy doboz 140 gm-os sűrített paradicsomot, majd egy pirospaprikás rántással berántom.

pici cukor,ha savanyú lenne, esetleg majoranna vagy bazsalikom , mikor melyik van otthon.

2010. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
a szabolcsi töltöttkáposzta is paradicsomos
2010. dec. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

dinsztelt káposzta, fehérből vagy lilából.

káposztát legyalulni, sózni, állni hagyni.

egy fej hagymát apróra vágni és zsíron megdinsztelni.

a kicsavart káposztát rátenni, jól elkeverni és fedő alatt puhára párolni. kömény a fűszere.

pici cukor, ecet adja meg a végső ízét.

a lilakáposzta ugyanígy, de mehet bele két három alma

vékony szeletekre vágva.

nagyon finom köret, disznóságokhoz, illetve minden sülthúsétel mellé.

2010. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Mi a csudának kell bele krumpli? Teljesen felesleges!
2010. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Paradicsomos káposztába nem kell krumpli,sem hagyma.

Tedd vel vízben főni,sóval,köménymaggal fűszerezni. Ha félig megfött,akkor bele a sűrítettparadicsom és cikor. Ha összeforrt,akkor rántsd be.,akár fehéren,akár pirospaprikásan.

2010. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyma kell bele, de krumpli tényleg nem. Minden káposztás ételnek jót tesz fűszerként a köménymag.

A lucskos káposzta is nagyon finom. Csinálsz egy pörköltöt és belefőzöd a legyalult édeskáposztát.

A székelykáposzta ugyan igy készül, csak savanyúkáposztával.

2010. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Felénk is raknak bele krumplit, és hagymát is!!
2010. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

En csakis krumplival készitem,milyen az,ha nincs benne krumpli,lötty.Most el is készitettem nagyon finom lett.Köszi a kérdezõnek,mert màr olyan régen ettem ilyet.

Ja és Debrecenben mindenki igy késziti:):)

2010. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lollipop Girl ***** válasza:
100%

Debrecenben lakom lassan 21 éve most körbekérdeztem az ismerőseimet is fb-n de még senki se hallotta azt h krumplit tesznek bele,ahány ház annyi szokás persze,de ne általánosíts kérlek,biztos nem rossz,de el se tudnám képzelni benne.

Én enyhén sós vízbe teszem a laskára vágott káposztát,pici kömény,ha puha már majdnem mehet bele a sűrített pari,kicsit főzöm így csak egy pár percig,bele teszem a rántás,felrottyantom,ízesítem,kész is,sült oldalassal,fasírttal,esetleg sajtos-sonkás pulykamellel kínálom.

Imádja a család :)

2016. okt. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!