Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok finom alap-muffin...

Írnátok finom alap-muffin recepteket?

Figyelt kérdés
Már többet kipróbáltam, de egyik se volt az igazi. Valamelyik túl vajas lett és túl émelyítő, valamelyik leragadt, valamelyik száraz.. Nektek van jól bevált alap muffin receptetek?
2010. dec. 11. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk ez a kedvencünk :)


Túró Rudis Muffin


Hozzávalók:


10 dkg csoki

3 tojás

15 dkg cukor

5 dkg liszt

7,5 dkg vaj

1 csomag vaníliás cukor

2 teáskanál sütőpor

3 evőkanál tej

25 dkg túró

porcukor

tejföl


Elkészítés:


A csokit összetörjük és összekeverjük a liszttel és a sütőporral.

Egy másik tálban a tojások sárgáját habosra keverjük a cukorral és a puha vajjal. Majd elkészítjük a túrót palacsintatöltelék-szerűen: porcukor+tejföl, de ne legyen túl folyós. Ezt a masszát is beletesszük a tésztába. Majd tejjel lazítjuk egy kicsit, beletesszük a vaníliás cukrot.

A tojásfehérjékből csiptenyi sóval kemény habot verek, és egy részét először erőteljes fakanálmozdulatokkal, durván belekeverem a tésztába, majd a többit csak nagyon óvatos, laza mozdulatokkal.

Ha ez megvan, akkor mehet bele a sütőporos, csokis liszt. Az egész masszát belekanalazzuk a kivajazott horpadásokba, és megsütjük 30 perc alatt (175 fokon, gázsütőn 4-es fokozat).


Tipp: A tetejére a "Túró Rudi" hatás érdekében lehet csokimázt tenni!

2010. dec. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tetszik, lehet majd kipróbálom, de én most muffin alapreceptre vagyok kíváncsi. Tehát egy egyszerű massza, amit én dúsítok fel a végén azzal amit épp itthon találok. :)
2010. dec. 11. 23:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, az "alap" szó elkerülte a figyelmemet, pedig kétszer is írtad. Na a válaszokra én is kíváncsi lennék, mert én kizárólag ezt az egy fajta muffint csináltam még eddig, mert ez volt az elsőm, és azóta is csak ezt kéri a család. :) Úgyhogy én még az alap tésztát sem ismerem.
2010. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézz körül itt, valószínű találsz!


[link]

2010. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem találsz eközül a néhány közül neked tetszőt :)

2010. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két választ, de én inkább olyanokra lennék kíváncsi, amiket kipróbáltatok és jól beváltak. Sajnos amiket én találok neten, azok nem az igaziak.
2010. dec. 12. 11:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, alap muffint én sosem szoktam sütni, általában almát teszek bele. De nem tudom, hogyha kihagynád egy almás muffinból az almát, milyen ízű lenne?

(utolsó vagyok)

2010. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia! nekem van egy alapreceptem,én is úgy alakítottam ki

a saját magam ízlésére. kb két éve mindig így csinálom, és

soha nincs vele semmi gondom.

az ízesítés ennék is fantázia dolga.

alaptészta. egy bögre=2,5 dl

-két bögre liszt

-másfél bögre cukor

-egy bögre tejföl

-1 dl olaj

-2 tojás

-egy csom. sütőpor

ha kakaós, akkor két evőkanál keserű kakaópor.

keverés: tejföl-tojás-olaj-cukor-sütőpors liszt,

a végén kerül bele, úgy másfél bögrényi darabos cucc,

gyümik, szárított gyümik, csokidarabok, mazsola, fahéj

dió szóval akármi.

ebből a mennyiségből 24 db lesz, vagyis két tepsi.

nagyon egyszerű és olcsó, van, hogy csak 2-3 almám van otthon és mégis nekiállok. egy kis fahéjjal, ,mazsolával

nagyon finom.

karácsonykor szoktam beletenni 15 dkg vegyesen zöld és piros cukrozott papaját. nagyon földobja a színes gyümi.

a kapszlit 3/4-ig töltöm. 5 percig erős lángon, majd kb 25 percig közepesen sütöm,tűpróbáig.

a tepsit vizesruhára állítom, és kb 5 perc pihenő után villával kiemelem a muffokat.

mehet a második adag.

üdv.

2010. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Ilyen választ vártam leginkább. :) Még a héten kipróbálom.
2010. dec. 13. 16:45
 10/11 anonim ***** válasza:

hello, én írtam Neked az alapreceptet.még egy gyakorlati tapasztalat,a második adag mindig magasabb lesz, talán , mert a sütőpor tovább "dolgozik" egy negyed dióbelet is tehetsz a tetejükre, nagyon finom, ahogy megpirul.

kakaó helyett csináltam már instant capuccinoporral is,azzal is nagyon fini.

ha világos tésztát csinálok, egy pici kurkumát is teszek bele, amitől szép sárga lesz, mert a két tojás nem sok színt ad.úgy kb egy késhegynyit.

remélem Nálatok is a család kedvence lesz.

üdv.

2010. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!