Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kicsit későn jutott eszembe,...

Kicsit későn jutott eszembe, hogy mézeskalácsot sütnék karácsonyra. Valaki adna nekem egy gyorsan puhuló receptet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 18:30
 1/4 kisnita ***** válasza:

Szia!

Szinte mindegy, hogy milyen receptből készíted ha utána a már kész mézeskalácsokat egy éjszakára alma mellé teszed és jól lezárod. Tuti, hogy meg fog puhulni!

2010. dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kissé kétértelmű válaszokat találtam arra, hogy mennyi idő a minimum.
2010. dec. 22. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most sütöttem ezt: [link]

és ami délelőtt megsült, az már most egész jó.

2010. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pont itt ezen az oldalon találtam egy nagyon-nagyon jó receptet! Még a múlt héten megcsináltam biztos ami biztos, de másnapra el is fogyott... :))) Úgyhogy azóta csinálhattam új adagot!

Azonnal puha, pihentetni se kell a tésztáját, és isteni finom! Én csak ajánlani tudom. Idézem, mert nem az én agyam szüleménye, de áldom annak a fórumozónak a kezecskéit, aki itt írta egy válaszban:


"Mézeskalács:

1 kg finomliszt

3 kiskanál szódabikarbóna

1 ek. mézeskalács fűszerkeverék

30 dkg porcukor

30 dkg margarin

2,5 dl méz

3 db tojás + 1 tojás a kenéshez


A lisztet a szódabikarbónával, a porcukorral és a fűszerkeverékkel összevegyítjük. Belemorzsoljuk a margarint, majd hozzákanalazzuk a mézes, és beleütjük a tojásokat is. Addig gyúrjuk, míg közepes keménységű tésztát nem kapunk. Ellentétben a legtöbb mézestésztával, nem kell pihentetni, hanem azonal lehet kb. 3 mm vastagra jól belisztezett gyúródeszkán. Sütőpapírral bélelt tepsibe téve, felvert tojással megkenve előmelegített sütőben közepes lángon 8-10 perc alatt sülnek meg."

2010. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!