Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Moulinex OW200031-es kenyersut...

Moulinex OW200031-es kenyersuto gepet kaptam karacsonyra. Tobb receptet is kiprobaltunk mar, de mindegyik kenyer teteje szintleen, mintha suletlen lenne. Mi modon lehet a kenyer fenti helyat szepen megsutni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:

1dkg élesztő

100 ml tej

150 ml víz

1,5 nagy mérő cukor

Ezeket felfuttatod a kis pohárkában. Ha az élesztő hideg, a tej legyen meleg, vagy mindkettő langyos.


Beleöntöd a kenyérsütőbe, ha elkezdett benne dolgozni az élesztő, és hozzáadod ezeket:

1,5 kis mérő só

1,5 nagy mérő olaj

500 gr liszt.


Fehér kenyér programon indítod a sütést, 750gr-os, közepes héj árnyalatos sütéssel.


1,5 éve ezt sütöm, még soha nem volt rá panasz, jó lesz a gépben is, meg a sütőben sütve is.

2011. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit takar a kis/nagy mérő, mint mértékegység?

Teáskanál, kávéskanál?

2011. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kenyérsütőhöz adott mérőkanál.

Pontosan nem tudom megmondani, de a kicsi kb. egy teáskanál, a nagy meg kb. egy evőkanál lehet.

2011. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, a kérdésem még annyi, hogy az élesztő az kb mennyi mérőkanálka illetve írod, hogy amikor el kezd dolgozni az élesztő, az időben kb mennyi azaz a többi hozzávalót mennyi idő elteltével tehetem bele?
2011. jan. 6. 08:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Én friss élesztőt használok, az meg 5 dkg-os, szemre szoktam 5 felé elvágni. Alufóliában tárolom a fagyasztóban 1 dkg-os adagokban, és én fagyottan teszem forró tejbe, kanállal összekeverem. Akkor már jó, mikor a tetején kicsit habzik, és összekeverve olyasmi állaga van, mint a felhabosított tejnek.

Ezt beöntöd a gépbe, és erre teheted a többi hozzávalót, olyan sorrendben, ahogy írtam.

2011. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!