Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Irnatok nekem puha mezespuszed...

Irnatok nekem puha mezespuszedlihez/-kalacshoz receptet, lehetoleg amihez fuszerkeverek kell?

Figyelt kérdés
Nem baj, ha nem fuszerkeverekes a recept, de nekem ez van itthon, ebbol egyszerubben meg tudom csinalni, de irjatok nyugodtan sima receptet is, majd megoldom valahogy. Surgos lenne mert ma meg holnap dolgozok es egyedulallo anyakent csak este tudok sutni, fozni ,miutan letettem a babamat aludni. Koszi.
2010. dec. 23. 12:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Kozben latom van egy recept a Kotanyi Mezessutemeny fuszerkeverek zacskojan is, de tovabbra is varom a receptotleteket, hatha valakinek van olyan, ami puha marad.
2010. dec. 23. 12:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Foszlós kalács


Hozzávalók


-1kg liszt

-2 egész tojás

-2 tojássárgája

-10 evőkanál cukor

-1/2 olvasztott margalin

-4dl langyos tej

-csapott kanál só


Kovász


-8 evőkanál liszt

-5dkg élesztő

-2 kávés kanál cukor

-1dl tej


Puha tésztává gyurjuk,pihentetjük,zsírozott-lisztezett tepsibe rakjuk,2 tojás sárgájával megkenjük.

Előmelegitett sütőben,kis lángon szép pirosra sütjük.

Kb.50 perc

2010. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!