Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem jó túrós batyu...

Írnátok nekem jó túrós batyu receptet? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Tészta:

50 dkg liszt, 8 dkg lágy margarin, 4 ek. kristálycukor, 1 tojássárgája, 2,5 dkg élesztő, 1 cs. vaníliás cukor, csipet só, kb. 3 dl langyos tej.

Töltelék:

25 dkg túró, 1 egész tojás (kicsit felverjük), 2-3 ek. cukor, 2 ek. búzadara, 1 cs. vaníliás cukor, reszelt citromhéj. Összekeverjük, 15-20 percet pihentetjük.


Az élesztőt 1 dl langyos tejben felfuttatjuk, és a többi hozzávalóhoz öntjük, a maradék tej hozzáadásával lágy tésztát gyúrunk, kicsit kidagasztjuk, meleg helyen 1 órát kelesztjük. A megkelt tésztát átgyúrjuk, kinyújtjuk, 12 db egyforma négyzetre vágjuk. Mindegyikre ráhalmozunk egy kanál tölteléket. Batyuvá formázzuk, kicsit csipkedjük össze az illesztéseknél, nehogy sütés közben kinyíljanak. sütőpapíros tepsire tesszük, 20 percet kelni hagyjuk, megkenjük a tésztából kimaradt villával enyhén felvert tojásfehérjével, és előmelegített sütőben 180 fokon kb. 25 percig sütjük. Van, amikor kivajazott muffinsütőbe rakom a tésztát, és abban sütöm, így nagyon mutatós.

2011. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ha nincs otthon margarinom, akkor 1 dl olajat rakok a tésztába. Így is nagyon finom, puha batyu lesz belőle.
2011. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

ezt szoktam elkészíteni,nekem bevált.x

2011. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket,ha van még másnak is bevált receptje írhattok még.
2011. jan. 8. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!