Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mondanátok olyan finom és...

Mondanátok olyan finom és laktató ételeket amit egy főzni nem tudó,19 éves el tud készíteni magának?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 19:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

6 dkg cukor

Csázsármorzsa

1,5 dl tej

5 db tojás

1 csipetnyi só

1 cs. vaníliás cukor

12,5 dkg liszt

6 dkg vaj


A tojásokat szétválasztjuk. A sárgájához adjuk a cukrot, a vaníliás cukrot és egy csipetnyi sót. Robotgéppel vagy habverővel felverjük.

Beleöntjük a tejet, és apránként hozzákeverjük a lisztet.

A tojásfehérjét kemény habbá verjük és óvatosan az előző tésztához keverjük.

4 részletben sütjük meg. Adagonként 1,5 dkg vajat felolvasztunk a serpenyőben és beleöntjük a tészta 1/4 részét. Az alját aranybarnára sütjük, majd megfordítjuk. (Nem baj, ha nem tudjuk egyben megfordítani, úgy is össze kell majd törni a tésztát.)

Ha megsült, villával darabokra tépkedjük.

2011. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. jan. 20. 21:03
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz főzni akkor sajnos egy "profi" számára egyszerű ételt is nehéz elkészíteni. Saját tapasztalatból mondom mert én szakács vagyok barátnőm pedig csak most barátkozik a konyhával. Amiket már egyedül megcsinált:

Brassói, lecsó, brokkoli/fokhagyma/zellerkrémleves, marhapörkölt...

ezek nagyon egyszerű ételek mégis sok helyen ellehet rontani őket. ajánlom számodra Jamie Olivert vagy Gordon Ramsayt nagyon jó szakácsok, jól el is magyarázzák a dolgokat és ami szimpatikus, hogy az is megérti aki nem tud főzni. A nagyzolós magyar majmokat akik főzőműsoroznak meg felejtsd el fölöslegesen túlbonyolítanak mindent.

remélem valamennyit segítettem.

2011. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
igen,köszönöm :)
2011. jan. 21. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!