Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írtok nekem egyszerű hús...

Írtok nekem egyszerű hús recepteket? Vagy valamilyen finom zöldséges kaját?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, a sütőt tudom használni nyugi:D

De még jobb lenne valami serpenyőben sült hús.

Bármilyen ötletek jöhetnek, kivéve a halat és a vadakat.

Olyan receptekre gondolok amiket meg lehet csinálni 1 óra alatt és én is el tudomm készíteni, mert anyukám egész nap dolgozik és a 13 éves öcsémmel ketten vagyunk itthon.

Így anyunak csinálhatnánk egy kis meglepit és hosszútávon is jó lenne.


Írjatok bátran, köszi:))


2011. jan. 26. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Csirkecombokat a serpenyőbe, megsózni, fedőt rá és közepes lángon kb 45 perc alatt kész :-)
2011. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ja, 2 evőkanál olaj és ugyanennyi víz mellé :-)
2011. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
azért írd meg kicsim, hogy milyen husi van otthon, mert mindennek más a sütési-főzési ideje.
2011. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

fincsi és egyszerű:

csirkemell szeleteket kicsit kiklopfolni, besózni, lisztbe forgatva serpenyőben kevés olajon megsütni, aztán tepsibe fektetni, rá paradicsomkarikák, rá reszelt sajt, és a forró sütőbe téve addig sütni, míg a sajt kicsit rápirul.Kenyérrel és salátával, vagy krumplipürével isteni!

2011. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Van itthon mindenféle és nem konkrétan mára kell, hanem bármikorra jó. (utolsó előttinek) A mindenfélét úgy értem: pulyka, csirke, sertés, marha.

és fogalmam sincs melyik készül el leghamarabb mert nincs nagy gyakorlatom benne, mint látszik::)


Köszi szépen a válaszokat (azért aki szeretne írhat még)

2011. jan. 26. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

no akkor, pulyka, vagy csirkemellet vágj csíkokra. egy fej hagymát vágj apróra, nem baj elsőre nem túl apró.

egy kis zsiradékon /zsír,olaj/modjuk fél kiló húsra 3-4 evőkanál olaj. ha a hagyma már egy kicsit sárgul, tedd rá ma húst és finoman sózd meg. keverd jól át és tegyél rá fedőt. pár perc múlva saját levet fog engedni. ha milőtt megpuhulna és nem lenne leve, mindig egy pici vizet tegyél hozzá. közben kóstolgasd. ha már majdnem puha, tegyél hozzá bármilyen fagyasztott zöldséget, pl egy 450 gr-os mexikóit, de lehet akármi, gomba is mehet bele.

ezzel is átkevered és puhára párolod.

közben főzzél ki egy fél kilós bármilyen alakú tésztát

a zacskón lévő előírás szerint.

ha kész a tészta, összekevered a zöldséges raguval, ráöntesz egy nagypohár tejfölt, azzal is átkevered.

az egészet beleöntöd egy jénai, vagy akármilyen tepsibe, megszórod reszelt sajttal és beteszed a forró sütőbe.

addig sütöd, míg a sajt megpirul.

fűszereket is használhatsz, amit otthon szeret a család.

bors, bazsalikom, majoranna stb.

szerezz be egy jó szakácskönyvet, amit bármikor kinyithatsz és nagyonnagy hasznodra lesz.

én jó magam a Horváth Ilonával kezdtem, és egész életemben

végigkísér...:))

rengeteg egyszerű étel van, ami egy óra alatt kész, biztosan fogsz kapni hasznos tanácsokat.

aranyos vagy, hogy segíteni szeretnél anyukádnak.

én csak bíztatni tudlak, menni fog:))

üdv-nagyi-

2011. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jajj köszönöm szépen:)

Az utolsó nagyon finomma kipróbáltam de a többit is ki fogom!

2011. jan. 28. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!