Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell készíteni a piacokon...

Hogy kell készíteni a piacokon és sütödéknél kapható sült hal bundáját?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a hekkre gondolsz, leírom. Tisztítás után, a kés hegyével szúrkáld meg egy pár helyen, kívül belül sózd meg, és hagyd állni legalább 1/2 órát. Addig keverj el RÉTESLISZTBEN pirospaprikát. Abban hempergesd meg, és forró olajban süsd ki.
2011. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2011. jan. 27. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem paprikáslisztre gondolt a kérdező, hanem a sörtésztára. Legalábbis én eddig akárhol ettem, mindig sörtésztában volt sütve a hekk. Itt egy recept, igaz ez afrikai harcsával írja, de bármilyen halból megcsinálhatod.


Harcsafilé Orly módra

Hozzávalók: 80 dkg afrikai harcsafilé, 5 evőkanál liszt, 2 db tojás, 2 dl sör, olaj, só

Elkészítés módja: A harcsafilét szeletekre vágjuk, sózzuk, lisztbe forgatjuk, félretesszük. A lisztből, a tojások sárgájából, és a sörből sűrű mártó tésztát készítünk, melyet a felvert tojások habjával lazítunk. Ez az Orly módra készült tészta, más néven sörtészta. A harcsaszeleteket ebbe a tésztába mártjuk, és kedvenc teflonserpenyőnkben, bő, forró olajban arany barnára sütjük.

2011. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
még egy ajánlat a halsütéshez. a fűszeres /bors,paprika/ kukoricalisztes bundázással is nagyon finom ropogós lesz a halacskánk. érdemes ezt is kipróbálni.
2011. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:

Jó horgászcimborám receptje:

1 rész rétesliszt, 1 rész kukoricaliszt, 1 rész zsemlemorzsa. Kóstoltam, szenzációs.

Term. a halat előtte besózni.

2011. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. jan. 28. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!