Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Baj hogyha a fanta szeletet...

Baj hogyha a fanta szeletet mondjuk málnás üdítővel csinálom meg?

Figyelt kérdés
A páromnak szeretném megsütni valentin napra, csak piros zselét szeretnék a tetejére, mert hát mégis..:D 20/L
2011. febr. 10. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

dehogy baj, bármilyen üdítővel csinálhatod, a lényeg , hogy a folyadékmennyiség annyi legyen, amit a recept ír.

én epres boleróporral is csináltam már piros színűt:))

2011. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, azért a fanta teteje nem zselé, hanem 2 csomag puding, tetszés szerinti üdítőben megfőzve.
2011. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igenigen tudom,hogy nem zselé,csak így egyszerűbb volt megfogalmazni:D
2011. febr. 10. 18:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm szépen:)
2011. febr. 10. 18:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Elkérhetném a receptjét?:)
2011. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze:)

Fanta szelet:

tészta: 7 tojásfehérjét és 7 kanál porcukrot felverünk, és beletesszük a 7 tojássárgáját,1 dl olajat,5 kanál lisztet,2 kanál kakaót és fél sütőport.

Megsütjük.

Krém: 25 dkg margarint, 8 kanál porcukrot, 2 vaniliás cukrot, 1 tojást kikeverni, és 1/2 túrót belekeverni.


Tetejére: 7 dl fantát felfőzünk, 2 vaníliás cukorral és 7 evőkanál porcukorral, és 2 pudingporral sűrítjük.


Na most ennek van egy olcsóbb változata:)


Bolero szelet:

tészta:

4 tojás, 20 dkg cukor, 20 dkg liszt, 1 dl olaj, 1 dl tej, 1/2sütőpor.

Ezt kikeverjük és egy közepes tepsibe öntjük.


krém:

4,5dl tejföl, 2 csomag vaniliás cukor, összekeverjük majd rákenjük a tésztára és 1 órát állni hagyjuk.


teteje:

2 vanilia puding, 20 dkg cukor, 7 dl víz, 1 csomag BOLERO italpor. Sűrűre főzzük,majd ha formálhatóra hűlt, a tetejére kenjük.


A bolero szelet finomabb szerintem:)

2011. febr. 11. 10:52
 7/11 anonim ***** válasza:
nem baj:) párom mamája multkor kivi-vel csinálta:) zöld lett:) és kivi ize:D de jó lett nagyon:) azt hiszem a lényeg, hogy szénsavas üdítő legyen:)
2011. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!első vagyok, akkor rám hallgattál a boleroport illetően?:)

örülök neki, és a másik kommentelőnek üzenem, hogy nem kell okvetlenül szénsavasba csinálni, a csapvíz is tökéletes.

üdv.

2011. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azt hittem hogy a szénsav kötelező:)

22L

2011. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most ez komoly,hogy finomabb a "boleró szelet"? De miért maga a "zselé" jobb ízű? Meg a tejföl eléggé tart,hát hol a túró? Bocs az offért,de érdekelnek az új receptek!:)
2011. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!