Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen előre elkészíthető és...

Milyen előre elkészíthető és lefagyasztható ételek vannak?

Figyelt kérdés
2 kisgyerekkel olyan macerás a főzés és arra gondoltam, hogy előre megcsinálnék egy heti menüt. A pörköltön, rántott ételeken kívül mit lehet még lefagyasztani?
2011. febr. 11. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen levest lefagyaszthatsz. Én szoktam töltött káposztát is fagyasztani.
2011. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

A pörköltet akartam én is mondani:)

De könyörgöm a rántottakat ne, az mind frissen finom, szerintem az katasztrófa. Egyébként mi itthon gyakorlatilag az összes főzelékfélét szoktuk fagyasztani.

2011. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én sokszor fagyasztom le a panírozott ételeket, és csak előveszem, kisütőm. És olyan mint a friss.
2011. febr. 11. 15:00
 4/13 anonim válasza:
100%
mi a bepanírozott húst szoktuk lefagyasztani..ami már ki van rántva azt nem..az olyan mint a gumi..:D egyénként meg töltött káposztát,pörkölteket levest..ezeket le lehet fagyasztani..
2011. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és főleg a férjem kajáját fagyasztanám, mert a gyereknek frissen készítek mindent.
2011. febr. 11. 15:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen levest tészta nélkül, főzelékeket tejfölös habarás nélkül, ragukat, tokányokat, szószokat amihez csak tésztát kell főznöd, káposztás ételeket, palacsintát simán vagy töltve, kipanírozva, fasírt golyókat, stb...

Például: borsos tokány, csilis bab, milánói szósz, székelykáposzta.

Amire figyelj: krumpli, tészta, nokedli, tejfölös és túrós étel nem valami finom felolvasztva. Például rakott krumplit sose fagyassz le. :)

2011. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A krumplis ételeken és a főzelékeken kívül mindent lefagyasztok. Ezek kimelegítve nem jók,mert a lé különválik a rántástól. Fasírozottat,sült húst kisütve,a tésztaféléket (milánói) nem túlfőzve,rizst is,rizseshúst,kolbászos tarhonyát stb. Mindenfajta levest is.

Vettem mini kuglófformát. Sütök l kg lisztből kelt kuglófot,muffint. Azt is lefagyasztom. Mikróban kimelegítve a gyerekek tejjel,kakaóval legtöbbször azt reggeliznek. Piskótát is lefagyasztom,akár simán,akár vajaskrémmel,tejszínhabbal töltve. Csak ki kell venni a folpackból,és úgy engedni ki.

Házi túrót- tejfölt is leszoktam adagokban fagyasztani. De pl. a túrógombócot is. Ahhoz csak a morzsát kell frissen csinálnom.

A gyerekeknek sem kell külön főzni,mert ehetik a kimelegített ételeket is.

A gyerekek is nyugodtan ehetnek minden fagyasztott ételből.

Hetente csak egyszer-kétszer főzök,de mindig van így főtt étel,és soha nem esszük két napig ugyanazt.

2011. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Még annyit: nyugodtan lelehet fagyasztani a tésztaféléket is. Ha házi tejföllel vagy főzőtejszínnel készült az étel,az is jó kiengedve. A boltit nem tudom,mert azt nem használok.

Tojásfehérjét is lelehet fagyasztani,kiengedve lehet habot verni belőle.

Amit még nem lehet,az a majonézes dolgok.

2011. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

hát itt már minden hasznosat leírtak előttem. én lefagyasztok még egy adag maradékot is. bármikor jól jöhet az.

én is azt tapasztaltam, hogy gyakorlatilag mindent lehet,

persze nem minden olyan tökéletes felolvasztva, mint a friss, de ezt az ember kitapasztalja.

panírozott nyershúst, fasírtot mindig teszek a fagyóba.

látod, hogy a mirelipultokban is minden van, még hasábburgonya is, bár erre még nem vetemedtem:)))

gombát szeletelve is vígan fagyasztom, és amikor kell, csak letörök egy darabot belőle, mivel azonnal szétválik.

próbálkozz nyugodtan a készételekkel, legfeljebb a párod majd reklamál, hogy ez nem volt olyan, mint az igazi, de ezen ne keseredj el.legközelebb ezeket kihagyod a repertoárból...

üdv.

2011. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 doboszoli ***** válasza:
57%

Mesélek.

Egyik télen állami költségen voltam kénytelen élni.(munkanélküliként)

Miután autodidakta módon elsajátítottam a házi disznóvágás fortélyait, (nem egyszerű) eljártam vágni, házakhoz.

A kialkudott napszámon felül, "járt" az illetmény csomag is.

Kaptam, vagy 3,5 kiló combot.(a csomag nagysága, egyenesen arányos volt, a gazda elégedettségével)

Hazaérve, egyben bedobtam a fagyasztóba, mert reggel ismét mentem, máshova.

Később kivettem, lefőztem mindet pörköltnek. Lett egy heggyel.

Első nap pörkölt, SOS krumpli. Másnap bakonyi, galuskával.

Még mindig maradt pöri. Kis szaft szaporítás, Sós palacsinta, lett hortobágyi. Elfogyott mind.

2011. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!