Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fagyasztóban lévő hús ugye...

A fagyasztóban lévő hús ugye nem tud megromlani? Bármeddig fel lehet használni?

Figyelt kérdés

Most találtam a fagyó mélyén egy fél kg.-os csomagolású darált húst,de a dátum rajta 2010.11.07.

Milánóinak szeretném megcsinálni,de enne belőle a 15 hós fiam is.Szerintetek megmerjem csinálni vagy hagyjam a fenébe?


2011. febr. 16. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom,hogy ha a lejárati idő előtt fagyasztottad le,akkor nem lehet baj.
2011. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is sokszor főztem már így.

Ha lejárati időn belül fagyasztottad le, szerintem nyugodtan megehetitek.

2011. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tyű köszike hogy ilyen gyorsan írtatok mert most van időm főzni hogy a fiaim alszanak (1,5 és 14 hónaposak).A nagyobbik nem sokára ébred és jó lenne addig ebédet varázsolni!

Köszi mégegyszer!

2011. febr. 16. 12:34
 4/8 Da puta madre ***** válasza:
78%
De meg tud romlani!! Ez nem azt jelenti, hogy az nem jó, de nem örökre tartósít. 3 hónapja járt le, az jó kell legyen. Jóval régebbi húsoknál előfordul, hogy szaguk van.
2011. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A csomagoláson lévő idő nem számít, ha mikor még lefagyasztottad jó volt. Viszont örökké fagyasztani sem lehet, a húsoknak, gyümölcsöknek stb. meg van meddig lehet fagyasztva tárolni. A régi fagyasztó fiókunkon hülyéknek szóló ábra is volt, pl. disznó rajz és akkor mellette, hogy hány hónap, csak már nem emlékszem.
2011. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

[link]


11. oldalon van egy táblázat. Hasznos olvasmány :-)

2011. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom, hogy kb. 1 évig áll el a fagyasztott hús.
2011. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha meg nem is romlik,a minősége az idő teltével bizony nagy mértékben csökken!Jómagam azt ajánlom,fél évnél tovább ne tárolj semmit a fagyasztódban,nem éri meg a kockázatot!Sajnos a "túltartogatott" élelmiszerek gyakran élvezhetetlenné válnak fagyosan is!

A felengedett élelmiszerekben hatványozott gyorsasággal szaporodnak a mikrobestiák,ezért a felhasználással ne várj sokat!!!

Minden jót!

2011. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!