Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kenyérlángos, mint vacsora?

A kenyérlángos, mint vacsora?

Figyelt kérdés

Bocs, tudom, hogy ez a századik ilyen faja kérdés, de nem volt jobb ötletem. Szóval, reggel összeírtam, hogy mi van írtam itthon, és a következőket találtam: 1 tojás, három féle liszt, rengeteg füstölt kolbász, egy kevés élesztő, krumpli, kevés tej, mustár, fokhagyma, vaj, prézli, rizs, tepertőkrém illetve morzsa, csavart tészta, szezámmag, és búzadara.

Nekem hosszas gondolkodás után a sütőben készült burgonyás kenyérlángos jutott eszembe. DE! Olyan munkásembernek készül, aki 12 órás munka után farkas éhesen haza esik, alkalmas ez az ő számára vacsorának? Ti mit állítanátok össze ezekből a hozzávalókból? Csak ennyi alapanyagból gazdálkodhatok, mert szűkös a keret, 90 Ft van itthon. Leves van itthon, úgyhogy leves receptet nem kérek.


2011. febr. 25. 12:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes! Jó sok kolbásszal, hagymával a tetején!

Mondjuk tejföl kellene még rá...

2011. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
A tejföl még belefér a költségvetésembe. :D
2011. febr. 25. 13:04
 3/30 A kérdező kommentje:
Erre nagyon kíváncsi leszek, még sohan em hallottam erről az ételről.
2011. febr. 25. 13:05
 4/30 anonim válasza:
100%

Szia!

Az én párom is 12 óra meló után jön éhesen haza, és ő imádja! A tetejére ezt szoktam készíteni:

4 nagy fej hagymát karikára vágsz, és kevés olajon lepirítod, majd hozzákeversz két kis tejfölt. Pirítasz le szalonnát, kolbászt, összekevered, a hagymás tejföllel, só, bors, rá a tésztára, be a sütőbe! Isteni! Az eredeti recept ezt írja, én szoktam rá tenni főtt kukoricát is, és reszelt sajtot (ha legközelebb csinálnád, és az is lesz otthon!) :-)

jó étvágyat hozzá!

2011. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

nagyon finom, én gyakran csinálok!

úgy képzeld el mint a pizzát! csak vastagabb kenyérszerű a tészta, a tetején meg ott ez a jó sok fincsi feltét!

mi nagyon szeretjük.

én baconnel vagy sonkával is szoktam csinálni, attól függ mi van otthon.

sajt van? az is mehet a tetejére még. de ha nincs, az se baj. isteni lesz, hidd el, és nagyon laktató!

2011. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Azt a mindenit! De meg éheztem. Pedig, ez az én esetemben nagy szó.
2011. febr. 25. 13:10
 7/30 anonim válasza:
100%

Leírom neked a tészta receptemet is, nekem és az ismerőseimnek is nagyon bevált!


35dkg liszt, 1.5dl tej,25dkg élesztő,5 dkg puha vaj, 1 tojás, csipet só és cukor.


a lisztet, a cukrot, és a sót egy tálba teszed, közben az élesztőt felfuttatod. vajat a tojással habosra kevered, és összekeversz mindent. egy óráig keleszted (de lehet tovább is). a tészta kicsit olyan "rugós" lesz, de szépen ki lehet nyújtani. Ez egy nagy kocka tepsibe való!

2011. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Na, most lenne még egy kérdésem. Úgy látom, sehol nem kell a tésztájába tojás. Ezzel az a gond, hogy a mi sütőnk elég régi, és abszolút ehetetlenné válik benne minden tészta, amiben nincs tojás. Ezért nem készítünk benne pizzát sem. Gondolom, nem lesz baja a tésztának, ha teszek bele tojást?
2011. febr. 25. 13:16
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
ezekből a hozzávalókból rakott krumpli is lehet! :) persze tejföl kell ahhoz is.
2011. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, nagyon imádom, de nem kevés ahhoz egy tojás?
2011. febr. 25. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!