Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SEGÍTSÉG! Igazi kenyérlángos...

SEGÍTSÉG! Igazi kenyérlángos receptet keresek! Valaki tud egy igazán jó receptet?

Figyelt kérdés
Eddig az internetes receptekkel kísérleteztem, de egyszerűen nincsen jó leírás. Aki tud egy igazi hagyományos kenyérlángos receptet az írja le! Köszönöm előre is a válaszokat! :)
2011. aug. 17. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk Andi konyhájáról a Töki pompos néven fent lévő ízlett.
2011. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1kg liszthez teszel 1 evőkanál sót, fél evőkanál cukrot, 1 összetört főtt krumplit,3 evőkanál tejfölt,2 dkg élesztőt felfuttatsz 1 dl meleg vízben csipet cukorral.A hozzávalókat összegyúrod kb 1 liter meleg vízzel.Apránként adod a meleg vizet mert lehet,h.kevesebb is elég!Kellemesen puha tésztát gyúrsz belőle.Be lisztezed és egy órát hagyod le takarva kelni.Ekkor át gyúrod és elvagdosod annyi felé ahány lángost szeretnél!Mindegyiket kerek formává gyúrod és amíg az olaj felhevül hagyod még kelni.Formázod-sütöd.

Jó étvágyat!

2011. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt szoktam sütni

2011. aug. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönööööm mindenkinek! :)
2011. aug. 18. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!