Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tojásrántotta elkészítése?

Tojásrántotta elkészítése?

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogy készül a tojásrántotta?

Vagyis a menetét nagyjából tudom.

Inkább az adagokkal, vagyok gondban.

Egy kiadós adagra miből mennyi kell?

8 db tojásból kb hány embernek elég? És ahhoz mennyi hagymát vágjak bele?


2011. febr. 26. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Én a következőképp szoktam megoldani:

"Ki hány tojásból kéri a rántottát?"

Összeadom és annyit sütök, amennyit kértek. Ha valaki kevesebbet mondott, így járt.

A hagymát nem tudom, mert nem szoktam alá tenni.

2011. febr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi hárman vagyunk (anya apa kisgyerek) és 5-6 tojásból és egy közepes fej hagymából szoktam csinálni.


Lehet még bele tenni kolbászt, szalonnát, virslit, de mi azokat nem szeretük, úgy kiadósabb pedig.


Én pici olajat csepegtetek a serpenyőbe, belekockázom a hagymát, picit pirítom. Aztán beleütöm az 5 tojást. Rá kicsi só, bors, delikát, piros paprika. Mikor megsült, egy kicsi sajtot szoktam rá reszelni, de azt nem mindig.

2011. febr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TWIO ***** válasza:
100%

Magam is igen kezdő vagyok, tapasztalgatok, ezért írok neked úgy, mintha magamnak írnék, részletekbe menően :D.

Én kettő tojásból szoktam, ha nem vagyok annyira éhes, vagy ha reggelire készül. Egyébként három, az már jó adag. Ha szalonnát, vagy kolbászt teszel fel, ahhoz tényleg csak nagyon kevés olaj kell, mert van bennük is zsír. Azt tedd fel először, és süsd, amíg megpirul. Csak egy-két perc után kerül hozzá a további adalék. Én paprikát is szoktam, azt most tenném. A hagyma is ilyenkor kerül bele. Ezeknek üvegesnek kell lenniük, akkor már jó. Ez megint egy-két percet jelent. Közben kevergeted, hogy ne égjen le, ami az alján van. A tojás ilyenkor kerül rá, és nagyon gyorsan elkészül. Ez nagyon figyeld. Én külön szoktam felkeverni, sót is teszek bele ízlés szerint (egy-két csipet, persze ellensúlyozza, ha kolbász, szalonna van benne, akkor ugye kevesebbet), és ezt öntöm rá ilyenkor. Reszelhetsz a tetejére sajtot, vagy tehetsz rá pirospaprikát, petrezselymet :). Sok szerencsét!

2011. febr. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
vagy ha még öntesz bele a felvert tojásba egy kis tejet, akkor még több lesz, vagy én mielőtt bele öntöm a serpenyőbe akkor reszelek bele füstölt sajtot, mert annak érezni az ízét és hmmm nagyon fincsii. =)
2011. febr. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

figyú, én egy 19 éves, vékony testalkatú lány vagyok, mégis így néz ki a rántotta vacsorára:

4 tojás, fél konzerv kukorica, maréknyi reszelt sajt, fél fej hagyma + egy karéj kenyér elfogy mellé.

:D

szerintem, átlagosan 2-3 tojásból lehet jóllakni egy főre. nyolc tojás az talán 3 fős adag. :)

2011. febr. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kettő, max. 3 tojás egy főre, ahhoz elegendő 1 fej vöröshagyma. Azt kevés zsíron zöldpaprikával együtt megdinsztelem, majd ráütöm a tojást, sózom, borsozom. A tányér tetején szoktam megszórni piros-paprikával. (Én a kolbászt, és hasonlókat nem szeretem benne, de ez ízlés dolga)
2011. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
T. első. És aztán hogy osztod el pontosan a rántottát? Honnan tudod mennyi jár a 2 db után mennyi a 3 db belőle? mennyi mondjuk az 5 db ?
2011. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok, mivel kerek serpenyőben sütöm a rántottát, és tudom, hány tojás van benne, ki lehet számolni, hogy egy tojás hány fokos körcikk. Ez egy nagyon precíz megoldás.

Ennél sokkal életszerűbb az, hogy mindenki tudja, hogy mennyit kért, és annyit szed ki. Ha valóban annyit kértél, amennyire éhes vagy, akkor nem is kell gondolkozni, mert jó esetben kiszedsz annyit, amennyit kívánsz és az pont annyi, mint amennyit kértél.


Eddig még sosem volt probléma ebből a módszerből, általában elég amit sütök, és mindig elfogy. Néha kicsit kevés, de akkor aki éhes még, az eszik egy szelet kolbászos kenyeret vagy ilyesmi.

2011. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igazából barátomnak szerettem volna csinálni, de ez most nem jött össze ...

De ha legközelebb úgy adódik már tudni fogom hogy kell. :)

2011. febr. 27. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:
00:29 Te voltál a kedvencem :) igazán bájos vagy, csak így tovább!
2011. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!