Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diós palacsintát hogyan kell...

Diós palacsintát hogyan kell elkészíteni, csokiöntettel és tejszínhabbal?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok receptet ! Köszönöm!
2011. márc. 7. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A volt munkahelyemen, egy szallodaban gyakran ettem, a szakacs ott nagyon jol csinalta. :) Kerdesemre a receptre azt mondta, csak egyszerüen, "amit latok": a tanyeron jobbra makos, balra dios palacsinta (tölteleke cukros dio es mak), majd melleöntve a tanyeron jobbrol vanilias-, balrol csokis palacsinta. Ahogy egymas mellett a 2 puding elkülönül egymastol, nagyon szep.

Akkoriban sokszor csinaltam. Tölteleknek az aruhazakban (legalabbis Ausztriaban) kaphato kesz tölteleket, ami daralt mak/dio es porcukor kevereke, ezt kis tejjel összekeverve. Izet tekintve szerintem a szallodai szakacs is ezt csinalta.

Tejszinhab szerintem diszitesnek eleg, igy is kaloriabomba.

2011. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én így készítem,saját recept:A darált diót cukorral,rumaromával és annyi tejjel elkeverem,hogy sűrű,kenhető massza legyen.

A diókrémmel megkenem a palacsinta felét,nyomok a dióra tejszínhabot, ráhajtom a palacsinta másik felét,azután olvasztott ét vagy tejcsokival meglocsolom.Nagyon finom!

2011. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gundel palacsintának hívják,ezt amit leírtál.

20dkg darált dió

maréknyi mazsola

10dkg cukor

1 csomag vaníliás cukor

kevés reszelt citromhéj

2 evőkanál rum

kb.1 dl tej

tetejére csokimáz(csokiöntet) és tejszín

A diót a cukorral keverd össze,ad hozzá a van.cukrot,reszelt citromhéját és a rumot.Szórd bele a mazsolát,csorgass hozzá tejet és lassú tűzön,szüntelenül kavargatva főzd sűrűre.

A palacsintákat kend meg a diós krémmel,a csokiöntetet a tejszínnel dolgozd el simára(én gőz fölött szoktam) és locsold a palacsintatetejére.Ez az adag diós krém kb.8 db palacsintára elég.

2011. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!