Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyakran hasznaljatok a...

Milyen gyakran hasznaljatok a fritözben ugyanazt az olajat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 18:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Anyu 2. utan kidobta. En mar az elsö utan kidobnam, tekintve, hogy rakosodasra hajlamosito anyagok kepzödnek benne. Anyosome szurok fekete, szerintem 10-szer is hasznalja. Ferjem emiatt ma kiakadt, hogy ki akarom dobni, amikor meg csak 5-ször hasznaltuk!
2011. márc. 8. 18:12
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is sokszor használjuk:-S oké, hogy nem egészséges de ez van...nincs pénz hetente 2 L olajra...
2011. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én max 2-3x, de elvileg tényleg csak 1x lehetne. csak annyira drága az olaj, h muszáj vele spórolni. azért az a fekete elég durván hangzik, nem nagyon ennék ott a helyedben :D
2011. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
attól függ mit sütsz benne... én pl sültkrumplira több mint 10x is felhasználom (és még ilyenkor is olaj színe van, nem fekete), de panírozott cuccoknál 3 max 4 után csere
2011. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A fritõzben nem ég az olaj ùgy, mint ha màs edényben hasznàlnànk.En is sokszor hasznàlom, de nem fekete egyàltalàn.
2011. márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat, mar ketelkedtem magamban, de akkor jo, többen vagyunk igy. :)


"nem nagyon ennék ott a helyedben :D"

Sajnos neha muszaj. Pedig ha tudnad, hogy tulertekelik a föztjet, a lanya masnal meg se kostolna semmit, ezt meg isteniti. (Röviden: füszereket alig hasznal, amit nem kostol meg, pl. hal -csak nekem csinalta-, felig nyers volt, honapokkal elötte lejart dolgokat is hasznal...stb, volt mar, hogy nem tudom, mitöl hanytam, miutan nala ettünk.)

Na de mindegy, az olajrol volt szo. Ja igen, anyosom serteszsirt hasznal, az fekete nala.

2011. márc. 8. 21:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Fogj meg egy fehér szalvétát, nyisd szét, fedjél le egy befőttes üveget, vagy egy nagyobb poharat, és öntsd át rajta az olajat. Meglátod mennyivel tisztább lesz.
2011. márc. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ne használj fritőzt, az emberiség egyik leghaszontalanabb szennytalálmánya. Nekem is van, de inkább nem használom. Nagyon sok olajat tesz tönkre a kényelem kedvéért.
2011. márc. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass a fentire. Csak azért nevezi feleslegesnek a fritőzt, mert nem tudja használni. Nem kell a serpenyő mellett ácsorogni, durrogtatni az olajat Nagyon is jó. Beállitom a hőfokot, és a percet a rántott csirkénél pl. és csenget, ha kész. Kb 13 perc. Addig lehet csinálni bármit. Az olajat legalább 5-6 alkalommal használom, és akkor még le lehet szűrni.Persze jobb fajta olajat használok.
2011. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Fritöz: igen vagy nem? Felesleges ebböl vitat csinalni, mindannyian tudjuk, hogy mindekttöben van igazsag, az elönye mellett ott a hatranya. Regebben emiatt nem hasznaltam, gyerekek mellett kevesebb idö, igy hasznalom, amit lehet, es ezzel gondolom masok is igy vannak, mindenkinek van oka, amiert megis hasznalja.


Köszönöm a leszürös ötletet! Ezzel csak annyi a problema, hogy az 5.hasznalat utan (amiböl talan 1-szer, ha volt sült krumpli) a szalveta mar az elejen megtelik, nem folyik at a többi olaj. De kevesebb hasznalat utan tenyleg jo ötlet.

2011. márc. 9. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!