Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyakran hasznaljatok a...

Milyen gyakran hasznaljatok a fritözben ugyanazt az olajat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 18:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kavefözöfiltereken at "szürtem" le, pontosabban csepegtettem, kb. 4-5 filtert felhasznalva, 4 napig csepegett. Eredmeny: bar a daraboktol mentes lett, de teljesen ugyanolyan sötetbarna, nem atlaszo olajat öntöttem vissza, mint amilyen elötte volt.

Es 4 napig olajszag a konyhan, szoval maceras es nem tudom, erdemes-e, meddig lehet igy felhasznalni...


Ujra 5-ször?, mindegy, hogy a szine mar most sem atlatszo?


Köszönöm a valaszokat!

2011. márc. 13. 18:32
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy jó sűrű müanyag szűröm. Abban szoktam a halászlét paszirozni. Na! ezen szűröm át az olajat, és kész. A darabok fennmaradnak. A sötétebb szinével ne törödj, ha nem büdös, és nem habzik - még jó. Majd megmutatja magát, mikor használhatatlan már az olaj.
2011. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Habzik - oke, egyertelmü. (Bar a ferjem velemenye ebben is elter, szerinte 1-2 buborek meg nem habzas.)

Büdös - na ez is egy olyan dolog, ahol mindkettönknek mas a hatar. Ami nekem mar büdös, ö meg allitolag nem erzi a szagat. (...persze azok utan, amit anyoseknal megszokott? :) Ö egyebkent a pinceben tartja a fritözt, igy egesz nap nem lengi be a lakast a szaga.)

2011. márc. 14. 18:16
 14/14 anonim ***** válasza:

kb. 10x

minden 2. alkalom után átszűröm az egészet

2013. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!