Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez elég mennyiség volt szerint...

Ez elég mennyiség volt szerintetek?

Figyelt kérdés
Tegnap főztem 4 csirkefarhát-nyakból, egy kg leveszöldségből levest, sütöttem 2 kg csontnélküli karajból és 1 kg gombából töltött húst, majdnem 2 kg oldalast, 3 kg krumlit, desszertnek 2 gesztenyemasszából pürét, egy doboz fagyit. Úgy gondoltam, ez elég lesz 2 napra 5 embernek, de tegnap majdnem minden elfogyott ebédre, ma meg vita volt ebből. Szerintetek nagyon elszámoltam magam? Ne értsetek félre, nem sajnálom, meg ilyesmi, csak rosszul esik, hogy nem volt elég mára, és én jöttem ki rosszul a dologból.
2011. márc. 13. 16:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
88%

jesszus ennek bőven elégnek kellett volna lenni

bár így nem tudom, egyénfüggő, hogy ki mennyit szokott enni

2011. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
kiket etetsz te, óriásokat? :-o
2011. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Anyám! Majdnem röhögőgörcsöt kaptam, mikor olvastam a kérdésed. Ennyi kajának egy hónapra elégnek kellene lennie, nemhogy két napra. Egész nap ettetek?
2011. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ez rengeteg ennivaló 5 embernek, máskor mennyit szoktál hétvégenként főzni, hogy most nem volt elég?

mi is öten vagyunk, 1-1 kiló húst főzök szombat-vasárnap,

plusz a köretek, de mindig marad általában vagy hétfőre, vagy elteszek a fagyasztóba pár szelt húst, fasírtot,egy evésre való pörköltet, amit kigészítve valamivel hétközben

megeszünk.

biztosan pukkadásig jóllaktak, csak cukkoltak.

2011. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Máskor csak ketten vagyunk férjemmel, most a szülei jöttek, meg a sógorom, ő 18 éves. Nem volt elég, mert ma már kínait kellett venni mellé 2 adagot. Én is azt hittem, bőven elég lesz, de nem. Mondjuk pénteken 28 db tojásból csináltam rántottát vacsorára.:-)
2011. márc. 13. 17:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Átlag fogyasztású embereknek bőven elég lett volna. Nyugi, nekem is van olyan ismerősöm,aki 1 kiló virslit, 1 kiló kenyeret, 10 db. tojást és 2 liter tejet fogyaszt vacsorára, akkor ha csak könnyed vacsorát akar. De pl. ő 6x szokott szedni ebédkor a körömpörköltből, jó nagy tányérra, púposan. Utána volt, hogy betörölt egymaga egy 7 kilós dinnyét.

Most már te is tudod, ezek az ismerőseitek ennyit tudnak zabálni, legközelebb már fel tudsz rá készülni. Először nem szokott az ember ezzel számolni. Aki normális, megérti.

2011. márc. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem ismerőseid, rokonaid :) Utólag olvastam.
2011. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

akkor csak a remény marad, hogy nem gyakori a családlátogatás:))egyszer-egyszer ki lehet bírni, így már tudod mire készülj.mindenesetre elég jó étvágyuk van.

kitartás:))

2011. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már máskor is jöttek, meg nagyjából számoltam az adagokkal, de azért ez még engem is meglepett.:-) Most mindenesetre sütöttem 10 tojásból, 3 csomag pudingporból, másfél liter tejből somlóit.:-) Meg megcsináltam még egy csomag gesztenyét.:-)
2011. márc. 13. 17:34
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha mondjuk a leves és a töltött husi volt az ebéd, az oldalas pedig a vacsora, akkor simán el tudom képzelni, hogy 5 embernek elfogyott.

Látod-látod, ha nem főznél ilyen jól, elég lett volna egy hétre! :-)

2011. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!