Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől van ammóniaszaga a főtt...

Mitől van ammóniaszaga a főtt tojásnak?

Figyelt kérdés
A minap főztem tojást, és amikor pucoltam meg, megcsapott egy nagyon erős ammóniaszag, a héja is és maga a tojás is büdös volt. A tojás íze is nagyon erős "ammóniaízű" volt. Elvileg 1-2 hetesnél nem lehetett több. Az állaga jó volt, egyben maradt a sárgája. Ja, és a különös, hogy nyersen nem volt sem ammóniaszaga,sem egyéb rendellenes, mert abból a "garnitúrából" ütöttem föl, direkt azért, hogy úgy is megszagoljam. :) Évek óta eszem főtt tojást, de ilyet még soha nem tapasztaltam. Nem bolti, hanem egy bácsikától van vidékről. Mitől lehet ez?
2011. márc. 26. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
fehérje bomlásától....de meg ne kérdezd, a főtt tojásban hogy kezdett el bomlani
2011. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megromlott
2011. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki tudja mivel etette meg az állatait?!
2011. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy új tápot kapnak a pipik és attól van ilyen furi ízük... az előttem szólónak írom, hogy ha attól fél, hogy mit esznek a vidéki csirkék, a bolti rojásra már rá se nézzen...

Lehetséges, hogy romlott volt eleve. Az egész adag ilyen szagú volt?

2011. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Esetleg túlfőzted, és a fehérje elkezdett bomlani.
2011. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, az egész doboz ilyen gondolom, bár nem főztem meg mind, de párat vettem ki, sőt az előző "garnitúrából" is, és azok is ilyenek.

Az előbb válaszolóknak:

Nem romolhatott meg, annak más jele is lenne, pl. szétfolyna a sárgája, ha régi, vagy záptojás szaga lenne.

Ezek a vidéki tyúkok a kertben vannak tartva, füvet esznek és gyümölcsöt,vagy amit az udvaron találnak, tápot nem is igen kapnak, ezért a sárgájukat össze sem lehet hasonlítani a bolti tojáséval.

Csak azt nem értem, hogy nyersen miért nincs ammóniaszaga.....

2011. márc. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!