Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A karalábélevesbe a karalábét...

A karalábélevesbe a karalábét egyszerre kell beletenni a sárgarépával és a zöldséggel?

Figyelt kérdés
Vagy a karalábénak több idő kell?Még sosem főztem ilyet, kérlek segítsetek!
2011. márc. 28. 12:02
 1/6 Celestial ***** válasza:
Vágd egyforma darabokra a zöldségeket, futtasd meg kevés zsiradékon, fűszerezd, engedd fel vízzel és lassú tűzön főzd puhára. A végén kóstold meg, hogy hiányzik-e még belőle valami.
2011. márc. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Már kezdem is elkészíteni!
2011. márc. 28. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:

én ,ha a zsíron megpárolódott a karalábé és a répa, leszórom két kanálnyi liszttel, egy csöpp pirospaprikával és jól átkeverem. kis hidegvizet öntök rá, hogy egyenletes legyen, majd annyi vizet,amennyi levest szeretnék. ekkor már ízesítem, borssal, majorannával,persze mindenki azzal, amit szeret.

kis levestészta és friss petrezselyem kerülhet még bele.

2011. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy készítem, hogy a kisebb karalábét lereszelem, a legnagyobb lyukú reszelőn.Egy kis olajon megpárolom ,delikáttal, szerecsendióval, borssal ízesítem.Aztán felöntöm kb fél liter vízzel,és megfőzöm.Petrezselyemzöldet is teszek bele.Eperlevelet vagy egyéb apró tésztát főzök bele.Nagyon finom és jól néz ki.
2011. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, egyszerre. Lényeg, hogy kb egyformára vágjad őket.


Üdv!

2011. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon finom lett!(és megfőtt egyszerre)

Utolsó válaszoló Neked külön köszönet, hogy a lángosos kérdésemre is válaszoltál:)

2011. márc. 28. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!