Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ragad bele a muffin a...

Miért ragad bele a muffin a muffinpapírba? Hogyan tudom úgy sütni, hogy szépen le tudjam húzni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 21:15
1 2
 1/11 Lory9 válasza:
100%
Kérdés az, hogy olvasztott vajat illetve olajat raktál-e bele. Többször is csináltam és ha raksz vajat (vagy/is) olajat akkor lejön szépen a papír :)
2011. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

általában vagy a minőséggel lehet a gond, vagy a recept kevés zsiradékot tartalmaz (margarin, olaj, vaj) de én már rég ilyen módszerrel készítem


[link]


Sütőpapírból készítek ilyen kis formát és azt töltöm meg, soha nem ragadt eddig még hozzá

:D

2011. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Volt benne olaj(féleség), szóval nem értem. Lehet, hogy kicsit több kellett volna?
2011. márc. 29. 21:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1,nem jo a tészta

2,nem jo a muffinpapir

3,még melegen akartad kiszedni és igy szétesett

4,nem sült meg rendesen.

2011. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. ezen javítok

2. sajnos kihűlve is ezt produkálta

3. melyiket érdemes használni? Ezt interspar-ban vettem.

4. első körben erre gondoltam, ezért visszapakoltam a maradékot. mennyi idő normál esetben míg tényleg megsül?


Nagyon köszönöm :)

2011. márc. 29. 21:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor nem ragad bele, ha nagyon-nagyon sok vajat, olajat használsz. Én nem szeretem olyan sok vajjal. És akkor viszont magába fogja szívni a papír egy idő után, teljesen át fog ázni, csúnya lesz és mindent összeolajoz.


Én már nagyon régóta mindig fém muffinsütőben sütöm, papír nélkül, és sokkal jobb így. A muffinsütő bemélyedéseit egy kicsi vajjal azért kikenem. Így nem kell annyi vajat, olajat tenni bele. Ha flancolni akarok, akkor pedig miután kivettem és elhűlt, azután rakom valami szép muffinpapírba, hogy csinos legyen. Bár szerintem anélkül is szép, szép kis kérge lesz, sokkal szebb, mint amikor a hozzáragadt papírt letépjük róla. Így nem ragad hozzá a papír és nem is áztatja úgy át.

2011. márc. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Adok egy nagyon finom,de nagyon jó muffinrecit,ami majd kijön és jó lesz.

12 deka vaj,20 deka cukor 1 van cukor 1 sütő por 2 tojás 26 deka liszt 1 dl tej 2 ek kakao (egy egy kocka csoki belenyomkodva.De csinálhatod úgyis hogy ha nem szereted a kakaot akkor 30 deka liszt(egyértelmüen no kakakó)és mondjuk teszel egy csapott ek.fahéjat bele vagy diót.

2011. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem légkeveréres sütőbe 180-190 fok/20 perc.
2011. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor ragad rá, ha a tésztát beletöltöm és nem azonnal rakom a sütőbe. Ilyenkor jól elázik a papír és úgy sül meg. Ezért ragad bele. Ha rögtön betolom a forró sütőbe, akkor mindig szépen lejön.
2011. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én még 5 dkg vajat sem teszek bele.
2011. márc. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!