Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi tej kell ennyi rizshez?...

Mennyi tej kell ennyi rizshez? Azt szeretném hogy ne legyen kemény sem folyós.1zacskó (125g), rizs van itthon ebből szeretnék magamnak tejberizst készíteni.

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 13:25
 1/4 Celestial ***** válasza:
Öntsd bele a rizst a lábasba, nézd meg, meddig ér és még ugyanannyi tejet önts hozzá. Ha felszívja az összeset, utána még nyugodtan önthetsz hozzá, míg főzöd. Azt is vedd figyelembe, hogy amíg hűl a rizs, addig is szívja magába a tejet. Ezért szoktam inkább hígabbra csinálni.
2011. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ennyi rizshez fél liter tejet szoktam önteni, ha kell, akkor főzés közben még öntök hozzá. De nagyjából elég az 5 dl.
2011. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb. 5dl. Én 1 liter tejhez 20 dkd rizst szoktam tenni.
2011. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vízben főzöm meg a rizst, és mikor elfövi, akkor teszem hozzá a tejet, és tuti nem ég le.


Így: [link]

2011. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!