Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Darabolt oldalast hogyan...

Darabolt oldalast hogyan készítsem el? Sosem csináltam még, kezdő háziasszony vagyok.

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogy hogyan szoktátok elkészíteni?

Valami egyszerű és finom recept kellene,amit nem tudok elrontani, lehetőleg hagymás és jó szaftos.

Párom imádja, az anyja meg ezzel villog előttem. Szeretném meglepni a vőlegényem.

Előre is köszi :)


2011. ápr. 1. 13:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Végigolvasom és csorog a nyálam :D

Persze, hogy érdekel, leírnád kérlek?

2011. ápr. 1. 16:08
 12/12 anonim ***** válasza:

akkor írom a rakott oldalast. úgy, ahogy írtam feldarabolod az oldalast jól besózod, majd serpenyőben

sok-sok fokhagymával zsírban megsütöd úgy,hogy a húst beleteszed a zsírba, átforgatod, hogy minden oldalról megkapja egy kicsit és fedő alatt kezded sütni. saját levet fog engedni, ezért, csak akkor tegyél egy pici vizet alá,ha a saját ját elfőtte.közven tegyél föl héjjában krumplit, és főzd meg sós vízben.

az oldalasnak piros-ropogósnak kell lenni, és a csontját

kihúzni.ha nagyon vastagok,lapjával vágd el félbe.

a megfőtt krumplit karikára vágod.két-három közepes hagymát is felkarikázol.

egy tepsibe öntesz egy keveset a pecsenyezsírból, és teszel ré egy sor krumplit,sózod, borsozod. erre rászórod a hagyma felét. erre rahelyezed a húsokat, majd ezeket is megszórod a hagyma maradékával. a tetejére ismét krumpli kerül, szépen elrendezve. egy kis zsír mehet a krumplira.

egy nagypohár tejföl 2-3 tojással egy tálban kikeversz,és fűszerezheted ízlés szerint még, amit szerettek. pl majoranna, de egy kis pirospaprikát is tehetsz bele.

a hús eleve fokhagymás, de ha szeretitek ebbe is teheszt

préselve.

ezzel leöntöd rakott oldalast, hogy mindenhol átjárja.

tetejére reszelt sajt és annak pirulásáig kell sütni.

nem kell sokáig, mert gyakorlatilag minden kész benne,de a hagymának kell egy kis idő.

ha kipróbálod, megtudod milyen finom.

sem a párod , sem anyósod nem fog csalódni benned:))

üdv.

2011. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!