Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen finomságot készítsek...

Milyen finomságot készítsek 25 főre? Valami sütire gondolok elsősorban, és gyerekekről van szó.

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én a mini muffinra szavazok

egy tepsi mini muffin formában 24 db süti sül, ha 3 tepsi különböző ízesítésűt sütsz (csokis, gyümölcsös, pudinggal töltött, cukormázas stb) akkor gyorsan és egyszerűen tudsz finomat, szépet, kiadósat, változatosat sütni

2009. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

olyan sütikre gondolnék, amiket szaladgálás közben egyben be tudnak kapni a gyerkőcök, nem kell vele jólnevelten leülni, hogy szét ne morzsázzák, hanem csak hamm és rohanás tovább játszani


szóval aprósütik, mint pl a kókuszgolyó, apró sajtos pogácsa, Stahl féle gesztenyés csók (egyszerű és finom), hamis raffaello golyó, sós rudacska stb

2009. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

pogi

mini kiflik

2009. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Esetleg vmi jó receptet tudna-e adni vki?Egyébként nem olyan kicsi gyerekek már.11-12 évesek.
2009. febr. 27. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mindmegette.hu-t? Ott nagyon sok, es nagyon jo receptek vannak, beirhatod csak azt is, hogy milyen alapanyagbol szeretnel sutni, es dob ki recepteket.

De szerintem jo, ha sutsz egy vagy ketfele egyszeru sutit, es felszeleteled. Ok mar tenyleg nem kicsik, es ilyen golyofelesegekbol milliot kellene keszitened. Egy ket tepsi sutni viszont kiadosabb, nem?

2009. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazad van,én is ilyenre gondoltam.Köszönöm szépen!
2009. febr. 28. 06:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Mini hotdog

1 kg liszt

1 evőkanál só

1 élesztő

annyi tej, hogy gyúrható tésztát kapjunk (kb 3 dl)

1 evőkanál zsír

1 tojás

6 virsli


Az élesztőt kevés langyos tejben megfuttatjuk, és a hozzávalókból a szokásos módon tésztát gyúrunk, amit fél óráig langyos helyen kelesztünk. (az eredeti recept szerint nem kell keleszteni a tésztát nyújtás előtt) Virsli nem szükséges még ebben a fázisban!

Négy egyenlő részre osztjuk, és egyenként kerekre nyújtjuk, majd a körlapokat felvágjuk, mint a pizzát. Én minden lapot 16 darabra vágtam. Természetesen lehet 8 vagy 4 darabra vágni, akkor nagyobb kiflik lesznek, de szerintem kisebbre, azaz több darabra vágni már nem érdemes.

A virsliket először harmadoltam, majd minden darabot 4 egyenlő részre vágtam hosszában. A virsliket a körszeletek külső részére helyezem, és feltekerem a kiflit.

Zsírozott tepsire helyeztem őket, felvert tojással lekentem, hagytam kicsit kelni, majd kb. 180 fokon pirosra sütöttem.

2009. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mini kolbászos-sajtos pizza recept

Kategória:

Tésztafélék


Hozzávalók:

5o dkg liszt

1 mokkáskanál só

3 dkg élesztő

Langyos víz

3 evőkanál olaj

1 fej vöröshagyma

4 dl paradicsomlé

só, őrölt bors

1 kiskanál bazsalikom,

40 dkg füstölt kolbász/ vagy szalámi

20 dkg Trapista sajt

3 zöldpaprika


Elkészítés:

A lisztet tálba szitáljuk, hozzáadjuk a sót, belemorzsoljuk az élesztőt, és annyi langyos vizet öntünk bele, hogy lágyan gyúrható tésztát kapjunk. Ezután meglocsoljuk az olajjal, és hólyagosra dagasztjuk. Langyos helyen a duplájára kelesztjük. Ha megkelt, lisztezett deszkára borítjuk, és félujjnyi vastagra nyújtjuk. 10 centi átmérőjű, lisztbe mártott kerek formával kiszaggatjuk, sütőpapírral bélelt tepsibe fektetjük, letakarva újból kelesztjük, majd190 fokos sütőben 6-8 percig elősütjük. Közben a szószhoz a forró olajon megpirítjuk az apróra vágott vöröshagymát, hozzáöntjük a paradicsomlevet, és sóval, borssal, bazsalikommal fűszerezzük. Közepes tűzön a felére főzzük, és langyosra hűtjük. A pizza lapokat megkenjük a fűszeres paradicsommal, ezután váltakozva rásorakoztatjuk a vékonyra szelt füstölt kolbászt/szalámit, a kisebb darabokra vágott sajtot és a szintén vékonyra szelt zöldpaprikát. Visszatesszük a sütőbe, és pirosra sütjük.


Tanácsok:

Forrón tálaljuk, friss petrezselyemmel díszítjük

2009. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mini muffin recept

Kategória:

Sütemények, édességek


Hozzávalók:

Tészta:

18dkg liszt

1 púpos kk. sütőpor

1 cs. só (ezeket együtt kikeverjük)

5dkg vaj

15dkg cukor

2ek. méz

1tojás (ezeket is együtt kikeverjük)


Ebbe kell mártani a kis muffinokat^^:

10dkg vaj

15dkg porcukor

2ek kakaópor

0,5dl tej

2ek rum


Elkészítés:

Az előre a tésztához kikeverteket összeöntjük, és az 1dl-er tejet öntünk közben hozzá.

2009. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!