Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az igazi magyar gulyas...

Mi az igazi magyar gulyas receptje?

Figyelt kérdés

Nemetorszagban elek , most koltoztunk uj hazba es a szomszedok amint megtudtak, hogy magyarok vagyunk , a gulyas jutott az eszukbe. Most nekem kell foznom gulyast , ugy , hogy azt sem tudom hogyan kell.Meg soha sem csinaltam ilyet. Legyszi , irjatok le lepesrol lepesre hogyan , mit csinaljak es mi kell hozza. Lehetoleg gulyaskrem es hasonlok nelkul, mert ezeket itt nem lehet kapni. Azt sem tudom, hogy pontosan mire gondolnak, levesre vagy valami porkolt felere? Negy szemelyre kene es valami csiposebb valtozat , en nem szeretem ezert van olyan , hogy kesobb kell belerakni, hogy en is megtudjam kostolni.Valaszaitokat elore is koszonom :)

Tudom, hogy volt mar ilyen kerdes , de nekem abbol nem derult ki pontosan hogyan kell csinalni . Nekem reszletesen kene ...


2009. márc. 3. 19:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Csipekét nem is lehet "kapni", ugyanúgy kell csinálni, mint a nokedlit, tehát tojás, liszt, víz, csak ehhez sokkal több liszt kell, hogy kemény legyen, és akkor "csipegetjük" bele a levesbe."


1. Nem csipeke hanem csipetke!

2. A csipetke tojás nélkül készül!

2011. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad túlbonyolítani, elvégre ennek egy egyszerű ételnek kéne lennie :)


- Zsíron megdinszteled a vöröshagymát

- Elkevered jó sok pirospaprikával

- Rádobod a felkockázott marhát (lábszárból illik, de igazából mindegy)

- Felengeded vízzel, megsózod, és hagyod főni, amíg elkészül.


Ez az alap, aztán lehet variálni kedvedre zellerrel, paprikával, paradicsommal, krumplival, csipetkével, fokhagymával, köménnyel.

2015. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!