Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csajok segítseket! Mit csinálj...

Csajok segítseket! Mit csináljak egy lábas paprikás krumpliból?

Figyelt kérdés
Vasárnapi pörkölt mellé főztem köretnek, de nem maradt el. Nem szeretném kidobni...
2009. márc. 9. 12:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát krumlistésztát. De miért nem eszitek meg, mint paprikás krumpliként? Ez egy étel. Ebéd.
2009. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

Akkor ez igy nem paprikas krumpli, mert hus nelkul fozod meg, szerintem csak paprikat raksz bele nem?

Akkor lehet belole csinalni krumplipuret? Tej, vaj, es purisitsed ossze, keszitsel hozza dinszelt kaposztat! Ugy bizti elfogy mar.

2009. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Miért ne volna paprikás krumpli hús nélkül? Nálunk alapból nincs benne hús.

1 hozzászóló, akkor bocs, azt hittem megint valami unatkozóval akadtam össze.

2009. márc. 9. 13:44
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
paprikás krumpli, virsivel vagy kolbásszal, a tetejére tejföl és kenyér. először azt mondtam, fúúúúúj, milyen lehet tejföllel. kipróbáltam, azóta csak úgy esszük.
2009. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
46%
ennyi hulyeséget én még nem hallottam, mint amiket itt osszeírtok. simán fozz bele kockatésztát és lesz belole granatírmars- ti még ilyet nem hallottatok. és mi az, hogy ha nincs benne hús akkor az nem paprikás krumpli?- igen tudtok ám fozni.
2009. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok!


A 13:24-es vagyok.

Csak egy pici kiegészítést írnék. Anyukám alföldi, apukám zalai. Mindkét tájegység ételeit ismerem, hisz Zalában nőttem fel, de minden nyarat a mamánál töltöttem Cegléden.

Így számomra 2 féle paprikás krumpli létezik:

1, ahogy Zalában főzte anyukám: kolbásszal és/vagy virslivel (hagymás, paprikás alaplével) készített p.krumli

2, ahogy a mami főzte (s ahogy anyu tanulta): hagymás paprikás alap, krumpli és nokedli.

Vagyis tájegységenként ez is eltérő lehet.


És még valami. Létezik szintén paprikás krumpli néven köret,amit szakács haverom is gyakran készít: hagymás paprikás alappal tört krumpli. (Tul.képp krumplis tészta tészta nélkül.)


Szóval, ahány ház, annyi szokás.


Üdv!

2009. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj belőle "csipödött"-et. Ez úgy működik, hogy a paprikáskrumplit összetöröd krumplitörővel, gyúrsz tésztát, ebből apró bogyókat sodorsz, majd a forrásban lévő összetört paprikáskrumpliba beleszórod. (De ha lusta vagyok, akkor csak símán galuskát főzök bele az összetört paprikáskrumpliba). Lehet, hogy hülyén hangzik, de nagyon fincsi....
2009. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is indig krumplistésztát csinálok belőle. Sőt én mindig dupla adag paprikás krumplit csinálok pont emiatt. Első nap paprikás krumpliként esszük, mésodik nap pedig krumplistésztaként amit általában össze is sütök sütőben, és a tepsi oldalára rásült rész a legfinomabb.


Hihetetlen, hogy még ebből a kérdésből is vita lett.

2009. márc. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

Igaz én nem csaj vagyok,de azért írok neked.

Ha másnapra megmarad a paprikás krumpli,

öncs bele egy pohár tejfölt és úgy melegítsd

fel nagyon finom pikáns ízt kapsz.

2009. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%
Hamut!
2009. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!