Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol tudok venni marcipánt...

Hol tudok venni marcipánt vagy formázó csókot tortához?

Figyelt kérdés

Barátomnak szeretnék születés napjára 2 tortát csinálni!

Mivel focizik egy foci pályát és egy kis szívet amibe a fotónk van!Abban kérném segítségeteket ,hogy torta nélkül csinálnak nekem ehető képet?És hol tudok be szerezni zöld formázó csokit vagy marcipánt??


2011. máj. 12. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
cukrászdiszkontban pl, de az otthoni előállítása sokkal kézenfekvőbb és olcsóbb is
2011. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És szerinted ugyan olyan megbízható lesz gondolok arra ,hogy nem fog le málani stb stb?
2011. máj. 12. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:

ha megfelelő állagúra készíted, nem lesz vele problémád

de tényleg csak ajánlani tudom, mert boltban veszel marcipán tömböt 1500-2000 ft-ért, otthon pedig 300-ból kijön a hamis verziója

[link]

én ezt szoktam elkészíteni

ha csepegtetsz bele mandulaaromát, kicsit marcipán jellegűbb lesz

mivel formázni szeretnéd, kemény állagúra gyúrd, ezt porcukor ill. egy kis keményítő hozzáadásával teheted meg

2011. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Legolcsóbb a Metro áruházban a marcipán (ha épp nincs zöld vagy piros színű nekik, akkor ecsettel és megfelelő ételfestékkel be tudod festeni / zöld szóróval bevonva meg olyan mintha fő lenne).

Vannak cukrászdák akik csinálnak, de számíts arra, hogy torta nélkül lehet hogy kicsit drágábbért, de járható út (én már csináltattam).

2011. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat már kicsit előrébb is járok már csak 1 hónapom van vissza:)
2011. máj. 12. 09:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm majd utána járok:)igen gondoltam ,hogy úgy drágább lesz de szeretném saját kezüleg készíteni hozzá a tortát a páromnak!
2011. máj. 12. 09:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lesztek sokan a tortára, akkor inkább készíts kisebbet de finomat. Én pl egyáltalán nem szeretem a hamis marcipánt. Lehet hogy olcsóbb, de mindig megmarad belőle egy csomó.
2011. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Házilag is készíthetsz marcipánt. Egyenlő mennyiségű fehér mandulát és cukrot darálj meg finomra. Tégy hozzá tojásfehérjét. Először csak keveset, kis kanálnyit,majd látod,hogy gyúrás közben kell-e még bele.

Ha összeállt,akkor színezheted, két folpack vagy sütőpapír között tudod kinyujtani. Hűtőben,folpackban hónapkig eláll. Ha később megkeményedik, egy pici tojásfehérje segít rajta.

Én az unkoámnak sütöttem futball pályát. A kapu és a felezővonal cukormáz volt. A labda marcipánból, a játékosok pedig vagy gumicukorból,vagy az Aldiban kapható emberfigurákból..

2011. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Marcipánt és ételfestéket bármelyik nagyobb áruházban (tesco, auchan, cora) kapsz.

Az ételfestékek az aromák mellett vannak, el sem tévesztheted. A marcipánt meg már kis kiszerelésben is meg tudod venni, 100 g-tól 1,5 kg kiszerelésig.


Üdv!


ui: ha nagyon ráérsz, marcipán recepteket tölthetsz le a netről, és elkészítheted otthon is

2011. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat lehet az lesz amit a kedves nagymama írt ha nem sikerül akkor marad a bolti!Még egyszer köszönöm
2011. máj. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!