Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jövő hétvégén vendégeink...

Jövő hétvégén vendégeink lesznek, nem vagyok profi a konyhában, valami finom, egyszerűen elkészíthető menüket írnátok nekem?

Figyelt kérdés

Anyósék lesznek a vendégek :-) Írnátok nekem ötleteket, hogy mi legyen a leves, mellé a második, és valami egyszerű sütiben is tudnátok segíteni? Nehézségem az, hogy két kicsi mellett nincsen túl sok időm, gyorsnak kell majd lennem.

Előre is köszönöm aki válaszol!


2011. máj. 10. 07:08
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

- Húsleves borsóval, cérnametélttel vagy csigatésztával

- Tejfölös csirkepörkölt nokedlivel, ubi-salátával

- Cserkemájjal töltött rántott-szelet majonézes krumplisalátával

- Végy torta-karikát, töltsd be valami krémmel, vagy egyszerűen csinálj pudingot és díszítsd gyümölccsel.


A pörköltet megfőzheted előző nap, a rántott szelet panírozhatod előző nap, és a tortát is betöltheted előző este. Így a vendégség napján már sokkal kevesebb munkád lesz.


A töltött-húshoz:

A húst kivered, besózod. A csirkemájat tedd tésztaszűrőbe, és egy pár percre (amíg a vérét elfövi) tarts bele lobogó sós vízbe.

A hússzeletek egyik oldalát kend meg mustárral, az egyik felébe tégy egy szem májat, a másik felét borítsd rá. Tűzd össze és panírozd be.

2011. máj. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Főzz meg hajában burgonyát. Zsírozz ki egy tepsit,tedd bele a karikára vágott krumplit. Rá a hússzeleteket,legjobb a tarja vagy a kicsontozott csirkecomb. Sót,borsot,kakakkfüvet tégy rá. Szeletelj rá sok vöröshagymát. Önts alá egy pohár vizet,tégy rá házitejfölt vagy főzőtejszínt és a sütőben süsd meg,amíg a hús puha lesz. Előző nap összeállíthatod,a hűtőben elvan másnapig.
2011. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia én Zöldség levest és ezt készítettem mikor anyósék jöttek vendégségbe és nagyon ízlet nekik nem maradt egy morzsa sem :)

[link]

2011. máj. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a gyors válaszokat!!!
2011. máj. 10. 08:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Zöldborsó- vagy zöldbab leves sok petrezselyemmel, csurgatott tésztával. Brassói. Fejes saláta. Bögrés meggyes.
2011. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségleves


Sült csirkemály bacon-nel letakarva:

A májat előző este fokhagymás tejbe raktad a hűtőbe. 2-3 evőkanál kacsazsírt raksz a tepsibe. Kicsit megolvasztod a zsírt, hogy follyon és elterüljön mindenhol az edényben (én be szoktam rakni a sütőbe, amíg előmelegítem azt). Rendesen lecsöpögteted a májat (+ átszoktam rajtuk menni gyorsan szalvétával is) és a tepsibe helyezed. Megszórod bátran majorannával. Letakarva berakod a sütőbe. Mikor a máj már teljesen átfőtt, kiveszed a sütőből megfordítod őket. Megszórod ezt az oldalát is majorannával, majd teljesen befeded a vékonyra szeletelt bacon-szalonnával (ne hagyj kilógó részeket, mert a szalonna úgy is össze fog menni). Készre sütöd. Gyors és nem kell vele szórakozni. 2*5perc munka van vele + este, mikor berakod a tejbe a májat és a fokhagymát. Ebből az ételből az is kétszer szedett eddig, aki nem volt nagy rajongója a májas ételeknek azelőtt. Ha friss és szép csirkemájat veszel, akkor tuti a siker.

Köretnek bármit (rízs/krumpli) és savanyúságnak a céklát ajánlom.

Desszertnek a melegre és a két kicsi miatti időszűkre való tekintettel pudingot ajánlok. Gyorsan reggel megcsinálod, pohárba öntöd és mehet be a hűtőbe. Mikor ottvannak az anyósék akkor van aki a kicsikkel foglakozzon, így frissen szeletelhetsz rá gyümölcsöt + van időd igazi tejszínhabot csinálni (nem pedig a flakonos izét rányomni :)

Jóétvágyat!

2011. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mind nagyon-nagyon tetszik, ezért úgy döntöttem, hogy mindegyiket felírom, és sorba ki fogom őket próbálni!!! Köszönöm szépen, hogy időt szántatok rám, további szép napot nektek!:-)
2011. máj. 10. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:

én ilyenkor minidg ezt csinálom

húsleves-cérnametélttel, főtt hús, főtt zöldségek-mindenki szt szed bele amit szeret(csmell, pulykacomb, kacsamell, gomba, répa, fehérrépa, kelkáposzta, karalábé, zeller, végül díszítésnek petrezselyem)

tepsis egytál-ebben van csirkemell, töltött csirkecomb, töltött gomba, sült gomba, majd a tetejére reszelt sajt, és én szoktam még sült ananász, alma és répadarabokat tenni s tetejére mert finom és mutatós

majd köretnek rizs-maradék zöldségekből ami a levesből maradt belekeverem, hagymástört krumpli, petrezselymes krumpli, savanyúság, franciasaláta,

sütinek almás-fahéjas piskóta, puding-babapiskótát egy tálba teszek-beáztatom rumba, majd rá vanilia puding megint babapiskóta rá főzött kávé majd csokipuding behűtöm végül tejszínhab és reszelt csoki

sósnak perec és sajtos, szezámos rudak

2011. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!