Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Furcsa recept? Ebbe a sütibe...

Furcsa recept? Ebbe a sütibe tényleg nyers, főtlen, száraz tészta kell?

Figyelt kérdés

Nem írnám le az egész receptet csak ami fontos: hozzávalók közt: 25 dkg fodros kockatészta. Leírásban: a száraztésztát egyenletesen eloszlatva beleszórjuk a tepsibe.

Jól értelmezem, hogy nem kell megfőzni???


2011. máj. 19. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hali! hát igy konkrétan nemt tudok segiteni, de ha esetleg van a receptben olyan, hogy a téstra valami öntet vagy folyékony bármi is megy és sütni vagy főzni kell, akkor szerintem nyersen kell, mert megsül/fől az öntettől vagy ami folyékony van rajta!Proba szerencse:)
2011. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, úgy van! Akkor meg is csinálom, köszi:)
2011. máj. 19. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legalább valamit modtal volna arról, hogy MILYEN fogás lesz belöle - mert igy csak vakon lehet találgatni.

Az én tippem valamiféle rakott tészta lenne, és ha a többi hozzátevö elég leveses, akkor lehet, hogy sikerül. De ahhoz elég nagy tapasztalat kell, mert ha kevés a folyadék benne, akkor nyers marad, vagy ropogósra szárad, ha meg túl sok, akkor elázik és ragacsos vacak lesz belöle.

2011. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit:) első voltam!:)
2011. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a tiroli kocka? Én ahhoz megfőzve használom a tésztát.
2011. máj. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én is kaptam ilyen receptet hamis túrós rétes a neve, és tényleg nyers száraz fodros kocka kell bele.

még nem próbáltam, viszont kóstoltam, és nagyon finom.

2011. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első válaszolóval. Ha van elég nedvesség benne, akkor sütés/főzés közben fel fogja venni a tészta.


Üdv!


ui.: ezért is írták a receptben egyértelműen, hogy száraz tészta, és nem főtt vagy kifőtt tészta :)

2011. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár már az első után megsütöttem, a többit csak most olvastam el, de köszi mindenki másnak is:) 12.55 igen, a hamis túrós rétes az=) És tényleg nagyon finom lett:)
2011. máj. 19. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!