Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Feltétlen kell a krumplikroket...

Feltétlen kell a krumplikrokettbe liszt?

Figyelt kérdés

Mert eszerint a recept szerint nem kell (csak ha zsemlemorzsa helyett lisztbe forgatum meg de az nem ugyanaz), és nemtom hogy csak elfelejtették megemlíteni, vagy tényleg nem kell?:

[link]


2011. máj. 20. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
én mindig teszek bele lisztet is, és zsemlemorzsába forgatom meg
2011. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ezt a receptet nem nagyon értem... miért nevezi kotlettnek, amikor az a karaj szinonimája.

mindegy. én megfőzök héjjában 3 közepes krumplit, ha megfőtt összetöröm, hagyom egy kicsit hűlni. hozzáütök egy tojást, és annyi lisztet, amennyivel tésztaszerű lesz. persze sózom, borsozom és egy kis vágott petrezselymet is teszek bele.

kinyújtom kb 1,5 centire és 2*5 centis csíkokra vágom. ezek a a kis téglalapokat a kezemben kroketté formázom, és rendesen bepanírozom. liszt, tojás, prézli.

forró zsírban pirosra sütöm.

nálunk ez a krumplikrokett. lehet a tésztából kis gombócokat szakítani, megformázni és szintén forró zsiradékban kisütni.ezek szépen felfújodnak és helyes kis krumplifánkok lesznek.

mindegyik finom mártások, szaftos húsok mellé.

üdv.

2011. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja és azt kifelejtettem, hogy összegyúráskor egy kis zsírt is teszek bele.

az előbb már leírtam a receptemet, de a cica rálépett Esc-re és minden eltűnt:)))

üdv.

2011. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyémbe sem kell, sajtos krumplikrokett:


60 dkg burg

3 tojás (sárgája kell bele, a fehérje a panírhoz)

10 dkg sajt

só, bors, szerecsendió


burg megfőz, összetör, hagy kihűlni. Belekever tojássárgákat, fűszereket, reszelt sajtot. Rudakat formáz, panírozzuk (ha akarod, ide kellhet liszt, de nem muszáj, és egész tojás helyett tudod használni a masszából megmaradt fehérjét). Ebből a mennyiségből nekem kb 30 db krokett szokott kijönni. Nagyon finom, a család odavan érte. Azt hiszen, a no-saltyn találtam a receptet a köreteknél.

2011. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!