Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az egyik receptél azt olvastam...

Az egyik receptél azt olvastam, hogy egy csésze 2,5 dl. Ez hogy lehet? Milyen csésze ez?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 22. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A fordító sügér volt, a csésze itt bögrét jelent szvsz.
2011. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez a pontatlan kifejezés eredménye, mert

Van teáscsésze aminek van csészealja.

Azokat a finom porcelánból készült, szélesebb szájú (alacsony)edénykéket hívják teáscsészének, ami bizony kb. 2.5 dl-es

2011. máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nosalty, amerikai receptet fordított, és ott csészéset adnak meg, és minden süti adag az, kiválasztod egy otthoni csészét, mindent azzal mérsz akkor jó lesz. (az előttem író poharat, az biztos jó)
2011. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a csésze nálunk tényleg a teás, kávés csészét jelenti, aminek űrtartalma nem több max 100 ml-nél, de gyanítom, hogy itt a "cup"-ot fordították helytelenül csészének, ami nálunk inkább a bögrének felel meg, és ez 250 ml-es általában; viszont az amerikai "cup" mértékegység tipikusan 230 ml-nek felel meg!
2014. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!