Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem krumpliból...

Írnátok nekem krumpliból készült ételeket?

Figyelt kérdés
Ötleteket szeretnék kérni, hogy milyen kiadós ételt lehet készíteni krumpliból. Van itthon hagyma, virsli és alapvető dolgok (pl. olaj, liszt, fűszerek stb.) Paprikás krumplira gondoltam, ezen kívül nincs is más ötletem :S Nektek van?
2011. máj. 22. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rakott krumpli?
2011. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha akad egy kis tejföl is, lehet a virslivel + főtt tojással rakott krumpli.

Vagy: a virslit hosszában három helyen, vagy tetszés szerint keresztben több helyen bedarabolod, forró zsírban megsütöd. Sült krumplival, vagy hagymás törtkrumplival kiváló. Ha van tojás, mellé egy-két tükörtojás = fejedelmi kaja.

De lehet belőle finom krumplis-tarhonya virslivel!


Csináltam már úgy is, hogy a virslit felkarikáztam, nagyon kevés zsíron, pici lével pörköltet, és a pirított tarhonyához belekavartam.

2011. máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok!

A nyers krumplit uborkaszelőn szeld vékonyra. Zsírozott, lisztezett tepsibe rakd az egyik felét, alaposan sózd, borsozd, majd a másik felét is. Sűrűre kavart palacsinta-tésztával öntsd fel úgy, hogy a tészta ellepje a krumplit. Forró sütőben, de közepes lángon süsd meg. Kikockázod, mint a túrós lepényt.

Ez esetben a virsli marad főzni, sütni, külön fogásként.

Ha tej nincs:

A krumplit leszeled az előbbi módon. A virslit főzd meg mint a pörköltet. A zsírozott, lisztezett tepsibe a krumpli egy része, majd a virsli szafttal együtt és ismét a krumpli. Jó lenne a tetejére egy kis tejföl + reszelt sajt. Pici vizet rá és fólia alatt párolni forró sütőben és a végén pirosra sütni a tetejét.

2011. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a paprikáskrumplit, mint alapot a végtelenségig turbózhatod, pl. szalonna olvasztással kezdeni, bele kolbász, virsli, ami van és végül, tarhonya, nokedli stb.

a sima paprikáskrumpli összetörve, fodros nagykockával nagyon finom krumplistészta.

egy kis savanyúság mindegyikhez jól jön.

2011. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
még én is a palacsintatésztás tepsis krumplit írtam volna, de megelőztek:))
2011. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig a második vagyok!

Krumpli-fasírt:

A megfőzött (ha lehet héjában) krumplit összetöröd, sóval, borssal, fokhagymával, egy tojással + liszttel összegyúrod, gombócokat formálsz belőle és zsírban kisütöd. (Édesanyám még gyúrt bele apróra vágott főtt tojást is, így laktatóbb)


Készíthetsz krumplis-lángost is. Megfőzöd, liszttel, sóval, tojással összegyúrod, kinyújtod és szaggatod vagy darabolod. Bő zsírban megsütöd.

2011. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szilvás gombóc/Lekváros gombóc
2011. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
tócsni
2011. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Húú, nagyon szépen köszönöm a recepteket :) Nagyon tetszik az összes, szerintem szépen sorban végig fogok menni rajtuk :D Ma végül krumplis tészta lett virslikarikákkal. Talán kicsit slambuc/öhöm szerűre sikeredett, de a lányom falta befelé. :)
2011. máj. 22. 16:51
 10/13 anonim ***** válasza:

tocsni, majonezes burgonya sali, hagymas burgonya sali,

tepsis krumpli

2011. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!