Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S. Az alábbi hozzávalókb...

S. O. S. Az alábbi hozzávalókból milyen szülinapi tortát készíthetek?

Figyelt kérdés
Sajnos hó vége van és már nem futja rendes tortára. :( Holnap lesz 2 éves a kislányom és borzasztóan fáj a szívem, amiért nem tudok neki se tortát, se ajándékot venni. Ezért arra gondoltam, hogy abból, ami itthon van sütnék én neki egy szép tortát. Szóval, ami van: 4 csomag piros tortazselé, 1 csomag színtelen tortazselé, 1 csomag zselatinpor, 1 csomag vaníliapuding, 1 csomag csokipuding, egy kis tej van lefagyasztva kb. 3-4 dl lehet, málnapiros ételfesték (félig van kb.), 1 habfixáló por, 1 tescos habtejszín 200ml, 5 tojás, kb. 20dkg liszt (rétes és sima együttvéve ennyi) cukor, vaníliás cukor, sütőpor, egy trópusi vegyes gyümölcs konzerv, 5-6 doboz joghurt (vegyes: 3 epres, 2 natúr, talán egy kekszes görög joghurt). Nagy hirtelen ennyit tudtam összeszedni a konyhából, ami talán jó lehet egy tortához. Van valami ötletetek? Minden válasznak örülnék, nagyon szeretném meglepni a lányomat valamivel. Előre is köszönöm!
2011. máj. 29. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcsjoghurtos torta érdekelne?Nekünk az a kedvencünk.
2011. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tinker Bell ***** válasza:
100%
Csinálj gyümölcskrémest: van tojásod a piskótához, van gyümölcsöd és vaníliás pudingod, a tetejére pedig tudsz tejszínhabot tenni.
2011. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, minden lehetőség érdekelne. :)
2011. máj. 29. 12:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van gyümölcstortaformád, vagy kapcsos, akkor egy gyümölcstortát is készíthetsz.

a tejet vedd elő, engedd kiolvadni :)

tészta: 2 tojás, 14 deka liszt, 14 deka cukor, fél deci olaj, fél deci melegvíz, egy púp. teáskanás sütőpor.

a tojások sárgáját a cukorral kikeverjük, hozzáadjuk az olajat, a melegvizet és a sütőporos lisztet.A tojások fehérjét kemény habbá verjük, és azt is lazán, hogy ne törjön össze, a masszaához keverjük.

a tortaformát kikenjük zsiradékkal és kilisztezzük.

a közepére öntjük a tésztát és haggyuk elterülni.

előmelegített sütőben kb 15 perc alatt megsütjük. Tűpróba!!!

egy csomag pudingport 3 dl tejben sűrűre főzünk.

közben a tésztát kivesszük a sütőből, egy vajazott (olaj)

tálra borítjuk, és letakarjuk vizes konyharuhával.a keletkező gőztől szépen elengedi a formát.


Szóval a pudingot vagy a mélyedésbe, vagy a formába öntjük a piskótára.kapcsos formában marad a tészta.

a pudingot szépen, ízlésesen kirakjuk gyümölccsel, majd befejezzük tortazselével a zacskón lévő előírás szerint.


Az olajos piskóta nagyon könnyű és nagyon finom.


ha most nem is, de máskor próbáld ki:)


Boldog szülinapot a babádnak:))

2011. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyümölcsjoghurtos torta.

Piskóta:5 tojás,5 ev.kanál kr.cukor,5 ev.kanál liszt.

Mikor megsütötted és kihűlt,vágd félbe.

Gy.joghurtos krém:Először verd fel a habtejszínt és tedd a hűtőbe.Egy tálba öntsd bele a 3 epres joghurtot(ha nagy dobozos akkor elég egy),a fxáló port és izlés szerint cukrot.Robotgéppel keverd össze,majd ezt öntsd össze a felvert habbal.Fontos,hogy ezt már csak fakanállal keverd össze és nem a robotgéppel, mert összeesik a hab és folyékony lesz.

A krémet úgy oszd be,hogy a fele a tortalapok közé,másik fele a tetejére és oldalára maradjon.Miután rákented a tetejére is a krémet,erre rá jöhetnek a trópusi gyümölcsök és végül a tortazselé.

Ennyi,ha bármilyen kérdésed van,ha valami nem érthető akkor kérdezz.Jó sütögetést,és Isten éltesse a kislányod.

2011. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Az utolsó mellett döntöttem, már sül is a piskóta :)
2011. máj. 29. 17:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és, ha elkészült a torta teszek fel róla képet. :)
2011. máj. 29. 17:56
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Most lettem kész a tortával. Hú, hát elég sokat szenvedtem vele, mert a tejszínhabot egyszerűen nem tudtam keményre verni :S tesco gazdaságos habtejszín.... szóval folyt mindenfelé, rákentem, csorgott az oldalán :S így takarásképpen milka csokikkal raktam körbe :) aztán a gyümikkel kiraktam a tetejét, majd piros tortazselével leöntöttem, ettől lett ilyen szép ciklámen :) legalább igazi kislányos torta lett. A joghurtokat is megszíneztem egy kis málnapiros ételfestékkel, attól lett ilyen erőteljes színe.

Lehet, hogy nem a legszebb torta lett, de szívvel-lélekkel csináltam... :) Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a szuper recepteket!

2011. máj. 29. 20:57
 9/10 Tinker Bell ***** válasza:

:)


Nagyon szépséges lett a torta! Ügyi vagy!


Boldog Szülinapot a Kislányodnak! :)

2011. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia,én adtam a receptet.A tortád szuper lett.Ötletes vagy.Finom lett?
2011. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!