Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cseresznye kompot és lekvár...

Cseresznye kompot és lekvár receptet írnátok nekem?

Figyelt kérdés
Kaptunk két cseresznyefára való cseresznyét csak le kell szedni, előbb szertnék receptet kérni. Még nem tettem el ilyet. Köszönöm.
2011. jún. 10. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Leírom, hogy én hogy készítem. Először is a gyümölcsöket alaposan megmosom, a sérült szemeket kiválogatom belőle. Nem kell kimagozni. Vizet forralok, 1 literhez 25 dkg cukrot számolok, ízesítem még kevés citromsavval, szegfűszeggel, fahéjjal is. A felforralt citromos, cukros vízbe teszem a megtisztított gyümölcsöket, megforgatom benne, és miután újra felforr, gyöngyözni kezd, szedem is patyolat tiszta (!!!) üvegekbe. Ha az összes gyümölcs elfogyott, a levet ismét felforralom, és forrón ráöntöm a befőttekre. Mindegyik üveg tetejére 1 késhegynyi (nem kell több!) szalicilt vagy nátrium-benzoátot teszek, majd tetővel az üvegeket légmentesen lezárom (tehetsz alá folpackot vagy befőzőcelofánt). 1-2 percre fejre állítom az üvegeket, majd 2-3 napra száraz dunsztba teszem, vagyis pokrócokkal, paplannal jól bebugyolálom, hogy pár nap alatt lassan hűljön ki. Utána mehet a helyére.

Lekvárt úgy szoktam készíteni, hogy veszek dr. Oetkeres dzsemfixet (2:1-ben vagy 3:1-ben), és a tasakon lévő utasítás szerint elkészítem. Egyszerű és finom.

2011. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én is dzsemfixel csinálom kimagozom turmixba bele aztán mehet egy kicsit főni ahogy a zacsin írva van.
2011. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 10. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!