Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Estére vacsorát kell csinalnom...

Estére vacsorát kell csinalnom. De a baj az, hogy eletemben nem foztem egy teat sem. Szoval kezdoknek mijen recepteket ajanlottok? Reszletes receptet ha lehet

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 15:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

ami nagyon egyszerű, az a tojásostészta.

Kifőzöd a tésztát (rá van írva h forrás után meddig főzd) serpenyőbe kicsi olajat raksz, azon picit pirítgatod a tésztát, majd ráütöd a tojást. Ja, és a só se maradjon ki a tojásból.

Ha akarsz, zöldborsót és jastot is tehetsz bele.

2011. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
ma 16:32: ezt én is kipróbálom szerintem :DD
2011. jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2011. jún. 13. 16:42
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A második mi van otthon kérdezője vagyok, a videós előtti.

Ha van még tejföl, akkor rakott krumpli:

Héjában megfőzöd a krumplit (ha könnyen beleszúrható a villa, akkor jó), főzöl tojást (amint elkezd főni a víz kb. 10 perc ill. ha kanállal kiemeled a vízből és gyorsan lefut a héjáról a víz, akkor jó). Aztán ezeket szépen kizsírozott, vagy kivajazott tepsibe karikázod (krumpli, tojás, szalámi, krumpli, tojás, szalámi, <amíg tart> a tetejét leöntöd tejföllel és rá mehet sajt. A sajt reszelve, vagy szeletkékre vágva. Amint a sajt szépen rápirult az előmelegített sütőben, akkor jó. Vedd is ki a sütőből, de meg ne égesd magad! A krumplira: só, kis őrölt bors, vegeta (ételízesítő más néven), esetleg őrölt, csemege pirospaprika.

VAGY

Megkened a kenyeret vajjal, teszel rá szalámit, főtt tojást, és sajtot. Majd beteszed mikróba, vagy melegszendvics készítőbe, sütőbe még rá nem olvad szépen a sajt. Mikró esetén max. 1-1,5 perc különben kivétel után hamarosan úgy megkeményedik a kenyér, hogy agyonütheted őket vele, nem jóllakathatod.

VAGY

Ahogyan írta valaki: bundás kenyér.

Tojást feltöröd, felvered, ízesíted sóval, kis borssal, vegetával, pirospaprikával. Aztán szépen belemártod /beleforgatod a kenyeret és forró olajban kisütöd mindkét oldalát (aranybarnára). Aztán még forrón, amint kivetted reszelt sajtot, vagy sajt szeletkét raksz rá, ami szépen ráolvad.


Jó sütés, főzést. Remélem sikerül és finom meglepetés lesz :)

Ja, a palacsintát tudod hogyan készítsd?

2011. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

igen azt tudom :)

delelott kiprobaltam es sikerult remelem a tobbivel is sikerrel jaok koszonom szepen a recepteket, mindkettotoket kiprobalom :D

2011. jún. 13. 16:45
 16/17 A kérdező kommentje:
ma este rakott krumpli lesz :D
2011. jún. 13. 16:46
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Tepsis krumpli.:-)) Félig főtt felkarikázott krumplit leraksz a tepsibe. A tojást sóval, borssal felvered, egy kis joghurtot is tehetsz bele (ha nem gyümölcsös)A szalámit felszeleteled, szépen ráteszed, és nyakonöntöd a tojásos cuccal. Mehet az előmelegített ( 170-180 fokos) sütőbe. Amikor a tojás már kezd szilárdulni szórd meg reszelt sajttal, és süsd át alaposan. Saláta, vagy savanyúság jó hozzá. Fűszerből mehet rá amit gondolsz, csak ne sózd el és ne legyen csípős a gyerekeknek. A hozzávalókból kb ennyi jutott eszembe hirtelen:-))
2011. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!